Braga - Slovan Bratislava 2:2Slovan remizoval v Braze, United ztratili body v Alkmaaru

Fotbalisté Arsenalu zvítězili v utkání 2. kola Evropské ligy nad Standardem Lutych 4:0, zatímco jejich konkurent v anglické Premier League Manchester United pouze remizoval s Alkmaarem 0:0. Do soutěže zasáhli i čeští reprezentanti Michal Sadílek s Filipem Novákem a Jurij Medveděv s Erikem Danielem. PSV Eindhoven se Sadílkem v základní sestavě přehrál Rosenborg vysoko 4:1, Novákův Trabzonspor se s Basilejí rozešel smírně 2:2. Medveděv s Danielem pomohli Slovanu Bratislava k remíze na hřišti Bragy 2:2.

Fotbalista Bragy Andre Horta (vlevo) v souboji s Davidem Holmanem ve 2. kole Evropské ligy.

Arsenal rozhodl o výhře už v úvodních 22 minutách. Nejdříve se dvakrát trefil Gabriel Martinelli, který se tak stal nejmladším dvougólovým střelcem v evropských soutěžích za Arsenal, a chvíli po něm Joseph Willock. V druhém poločase pak stvrdil výhru domácích Dani Ceballos, který je v londýnském týmu na hostování z Realu Madrid.

United ztratili body s nizozemským Alkmaarem a poprvé v historii soutěže ani jednou nevystřelili na branku. Tým, který vede Nor Ole Gunnar Solskjaer, má po dvou kolech hubené skóre 1:0 a je ve skupině L druhý za Partizanem.

Fotbalista Arsenalu Dani Ceballos oslavuje gól proti Lutychu

Michal Sadílek odehrál celé utkání v dresu PSV Eindhoven, v 80. minutě dostal žlutou kartu za podražení. Hosté zvítězili v Trondheimu díky dvěma brankám Donyella Malena, jedné Pabla Rosaria a vlastnímu gólu Birgera Melinga, za domácí Rosenborg pouze korigoval Samuel Adegbenro.

Trabzonsporu se podařilo otočit vývoj domácího utkání proti Basileji, která vedla díky brance Silvana Widmera ze 20. minuty. Góly Abdulkadira Parmaka a Josého Sosy však na tři body nestačily, neboť deset minut před koncem vyrovnal Noah Okafor. Za domácí odehrál bek Filip Novák celých devadesát minut.

Slovan vybojoval v závěru utkání remízu 2:2 s Bragou. Za bratislavský klub odehrál celý zápas Jurij Medveděv, Erik Daniel naskočil na závěrečných jedenáct minut. V Braze otevřel skóre v 31. minutě domácí Bruno Viana, Slovan odpověděl v nastaveném čase prvního poločasu, když z dorážky vlastní penalty trefil Šporar. Pro pětadvacetiletého Slovince to byla již třetí branka ve skupinové fázi Evropské ligy, díky které vévodí tabulce střelců.

Braga šla znovu do vedení v 63. minutě, když se prosadil Wenderson Galeno. Hosté však dokázali tři minuty před koncem srovnat, když přízemní centr Daniela srazil před dobíhajícím Šporarem za záda vlastního brankáře Viana.

Brankář Tomáš Vaclík zůstal pouze na lavičce v utkání Sevilly proti APOELu Nikósie, které skončilo výsledkem 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 18. minutě domácí Javier Hernández.

Z lavičky náhradníků přihlížel utkání svého Malmö i náhradní brankář Dušan Melichárek. Švédský klub remizoval doma s Kodaní 1:1

Espaňol Barcelona si veze ze hřiště CSKA Moskva výhru 2:0, na které se gólem podílel Wu Lej. Sedmadvacetiletý záložník se stal prvním čínským hráčem, který dokázal vstřelit branku v jedné z evropských soutěží.

Utkání lucemburského Dudelange a ázerbajdžánského Karabachu poznamenal incident s dronem, který nesl arménskou vlajku. Sudí kvůli tomu přerušil téměř na půl hodiny zápas.