Fotbalisté PSG jsou po výhře v Lorientu blízko titulu

Fotbalisté Paris St. Germain zvítězili ve francouzské lize v Lorientu 4:1. Již dnes večer mohou obhájit titul, pokud druhé Monako neporazí Lille. Lídr soutěže má čtyři kola před koncem v neúplné tabulce čtrnáctibodový náskok a sahá po dvanáctém ligovém primátu. Po dvou brankách vstřelili Ousmane Dembélé a Kylian Mbappé.

Fotbalisté PSG slaví branku v utkání proti Lorientu.

Favorit rozhodl na půdě předposledního celku tabulky vydařeným začátkem. V 19. minutě Dembélé střelou z hranice šestnáctky otevřel skóre, hned o tři minuty později se efektní patičkou prosadil kanonýr Mbappé. Oba se trefili také ve druhém poločase, Mbappé má v čele tabulky střelců už 26 gólů. Čestný úspěch Lorientu zaznamenal Bamba.

Pařížané zkraje roku porazili v Superpoháru Toulouse a usilují o takzvané quadruple, tedy zisk čtyř trofejí během jednoho ročníku. Příští středu je čeká první semifinále Ligy mistrů v Dortmundu a budou hrát také finále Francouzského poháru, v němž se 25. května v Lille utkají s Lyonem. „Bezpochyby je to pro nás motivace. Dosáhnout zkrátka na něco, co ve Francii ještě nikdy nikdo nedokázal,“ uvedl trenér Luis Enrique na klubovém webu.

Francouzská fotbalová liga - 29. kolo:
Lorient - Paris St. Germain 1:4 (73. Bamba - 19. a 60. Dembélé, 22. a 90. K. Mbappé),
21:00 Monako - Lille, Marseille - Nice.