Pohledná akce! Mbappé se trefil patičkou

Tohle se divákům muselo líbit. Útočník Paris Saint-Germain Kylian Mbappé zazářil během 16. kola Ligue 1 proti Nantes. Francouzský fotbalista parádní patičkou otevřel skóre středečního zápasu v Parku Princů. O konečném výsledku 2:0 pro domácí rozhodl z penalty Neymar.

Fotbalisté PSG Neymar a Kylian Mbappé slaví první branku v utkání 16. kola Ligue 1 s Nantes

Dvacetiletý fotbalista si v letošním ročníku francouzské ligy připsal šestou trefu. Okulahodící parádička musela pařížské příznivce zvednout ze sedaček.

Běžela 52. minuta utkání proti Nantes, když se po přihrávce Neymara dostal k balonu Ángel Di María. Argentinský reprezentant poslal pas vnějším nártem do šestnáctky na Mbappého. A ten míč za záda Albana Lafonta dostal skutečně efektním způsobem – v otočce patičkou.

V 85. minutě na konečných 2:0 pro PSG navýšil Neymar, který proměnil pokutový kop. Pařížané vedou ligu o 5 bodů před Marseille, navíc mají zápas k dobru.

Vedení PSG by o svůj klenot mohlo v brzké době přijít. Španělská i francouzská média spekulují o Mbappého možném přesunu do Realu Madrid. Francouzský reprezentant má přitom s pařížským gigantem platný kontrakt až do roku 2022.

Francouzská fotbalová liga - 16. kolo:
Dijon - Montpellier 2:2 (2. vlastní Sambia, 72. Mavididi - 15. Mollet, 29. Savanier)
Mety - Rennes 0:1 (39. Hunou)
St. Etienne - Nice 4:1 (11. z pen. a 58. Bouanga, 38. Hamouma, 40. Fofana - 15. Dolberg)
Toulouse - Monako 1:2 (40. Sanogo z pen. - 5. Ben Yedder z pen., 84. Martins)
Paris St. Germain - Nantes 2:0 (52. Mbappé, 85. Neymar z pen.)