Fotbalisté Egypta na africkém šampionátu znovu remizovali, navíc přišli o Salaha

Egypťané, kteří jsou se sedmi tituly kontinentálními rekordmany, se ani ve druhém zápase na fotbalovém mistrovství Afriky nedočkali vítězství. Po remíze s Mosambikem zachránili až v závěru nerozhodný výsledek 2:2 s Ghanou, navíc přišli o největší hvězdu Muhamada Salaha.

Fotbalisté Egypta se radují z branky v zápase s Ghanou

Egypt hrál bez Salaha celý druhý poločas, střídat musel těsně před přestávkou kvůli zranění. Kanonýr Liverpoolu si v nastavení první půle sedl na trávník a signalizoval, že nebude schopen pokračovat. Držel se za zadní část levého stehna.

Ve skupině A si první výhru připsali fotbalisté Nigérie. Trojnásobní vítězové turnaje po úvodní remíze s Rovníkovou Guineou porazili Pobřeží slonoviny 1:0. V čele tabulky je ale o skóre jejich úvodní soupeř, který přehrál Guineu-Bissau 4:2.

Mistrovství Afriky ve fotbale:
Skupina A:
Rovníková Guinea - Guinea-Bissau 4:2 (1:1)
Branky: 21., 51. a 61. Nsue, 46. Miranda - 37. vlastní Orozco, 90.+3 Ze Turbo.
Egypt - Ghana 2:2 (0:1)
Branky: 69. Marmúš, 74. Muhamad - 45.+3 a 71. Kudus.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.