Fotbalisté Sparty do 19 let v Youth League vypadli na penalty se Žilinou

Sparťanští fotbalisté do 19 let si jarní fázi Youth League, mládežnické obdoby Ligy mistrů, nezahrají. V divoké odvetě 2. kola mistrovské části soutěže přišli v Žilině v nastavení o vedení a postup. Po remíze 4:4 a následném penaltovém rozstřelu vypadli. Úvodní duel v Praze skončil rovněž nerozhodně 2:2.

Sparťanští fotbalisté do 19 let si jarní fázi Youth League nezahrají.

Mladí sparťané v Žilině dvakrát smazali jednobrankovou ztrátu a po dvou slepených gólech v 70. a 71. minutě získali náskok 3:2. Soupeř brzy vyrovnal, ale hned za další minutu poslal Pražany znovu do vedení Rus. V 84. minutě dostal za zákrok před vápnem červenou kartu hostující brankář Heerkens a domácí ve třetí minutě nastavení srovnali.

V rozhodujícím rozstřelu hráči Žiliny proměnili všechny čtyři penalty, zatímco dva sparťané selhali.

Letenští na premiérový postup do jarní části Youth League nedosáhli. České maximum v soutěži nadále drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Odvetné utkání 2. kola mistrovské části UEFA Youth League pro fotbalisty do 19 let:
Žilina - Sparta Praha 4:4 (1:1), na pen. 4:2
Branky: 12. a 59. Valko, 77. Sauer, 90.+3 Beňadík - 32. Stárek, 70. Říha, 71. Hranoš, 78. Rus. Penalty proměnili: Valko, Hranica, Samaj, Sauer - Hranoš, Lilling. Neproměnili: Vaněk, Saal. ČK: 84. Heerkens (Sparta). První zápas 2:2, postoupila Žilina.
Sparta: Heerkens - Říha, Lilling, Stárek - Novák, Feit (69. Saal), Tošnar (90.+4 Rebibo), Penxa - Rus (86. Souček), Pavlík (69. Vaněk), Vitarigov (46. Hranoš). Trenér: Kopáňko.