Hlavní obsah

Fotbalové MS klubů se v příštím roce vrátí do Japonska

5. 12. 2020 10:02

Fotbalové mistrovství světa klubů bude v příštím roce hostit Japonsko a turnaj se uskuteční v tradičním prosincovém termínu a v dosavadním formátu se sedmi týmy. Rozhodlo o tom vedení světové federace FIFA na on-line zasedání.

Foto: Jon Super, Reuters

Poslední MS klubů ve fotbale vyhrál Liverpool, koučovaný Jürgenem Kloppem.Foto: Jon Super, Reuters

Článek

FIFA už dříve kvůli přeplněnému kalendáři po koronavirové pauze odložila myšlenku uspořádat MS klubů na přelomu června a července v Číně a ve výrazně rozšířené podobě za účasti 24 týmů. "Ale pouze jsme ten turnaj odložili, neškrtli. Jsem přesvědčený, že to jednou bude ta nejlepší soutěž v klubovém fotbale," uvedl prezident FIFA Gianni Infantino.

V příštím ročníku ale ještě budou na startu jako obvykle nejlepší týmy šesti kontinentálních klubových soutěží včetně vítěze Ligy mistrů UEFA jako zástupce Evropy. S nimi se tradičně turnaje zúčastní ligový šampion pořadatelské země.

Země vycházejícího slunce nejčastějším pořadatelem

V Japonsku se z dosavadních 16 klubových mistrovství uskutečnilo osm, naposledy se tam hrálo v roce 2016. Nejbližší ročník bude hostit podruhé za sebou katarské Dauhá, turnaj byl ale z prosincového termínu přeložen na 1. až 11. února vzhledem k nabité klubové sezoně způsobené pauzou kvůli pandemii koronaviru. Soutěži od roku 2013 vévodí evropské kluby, vloni zvítězil Liverpool.

Reklama

Sdílejte článek