Fotbalový mistr Evropy Bonucci po posledním kole turecké ligy ukončí kariéru

Fotbalový mistr Evropy Leonardo Bonucci po dnešním posledním kole turecké ligy ukončí kariéru. Na sociálních sítích o tom informoval Fenerbahce Istanbul, kde sedmatřicetiletému italskému obránci po sezoně vyprší smlouva.

Obránce Leonardo Bonucci v dresu Itálie.

Bonucci přišel do Fenerbahce v lednu po pouhém půlroce v Unionu Berlín. Za turecký celek dosud odehrál 12 soutěžních zápasů. Před posledním utkáním s Istanbulsporem je Fenerbahce druhé se ztrátou tří bodů na první Galatasaray a stále drží minimální šanci na titul.

V minulosti Bonucci nastupoval především za Juventus, se kterým získal osm titulů a dvakrát si s ním zahrál finále Ligy mistrů. Za sebou má také angažmá v AC i Interu Milán. S italskou reprezentací vyhrál Euro v roce 2020 a o osm let dřív s ní na mistrovství Evropy získal stříbro.