Hlavní obsah

Francouz Benzema dostal za podíl na vydírání roční vězení s podmínkou

24. 11. 2021 10:13

Francouzský fotbalista Karim Benzema dostal za podíl na vydírání bývalého spoluhráče z reprezentace Matthieua Valbueny roční vězení s podmínkou. Útočník Realu Madrid musí také zaplatit pokutu 75 tisíc eur (1,9 milionu korun).

Foto: Jon Nazca, Reuters

Francouzský fotbalista Karim Benzema dostal za podíl na vydírání bývalého spoluhráče z reprezentace Matthieua Valbueny roční vězení s podmínkou.Foto: Jon Nazca, Reuters

Článek
Fotogalerie

Benzema podle vyšetřovatelů figuroval v případu jako prostředník. Soud ve Versailles ho dnes potrestal za to, že se v roce 2015 snažil Valbuenu přesvědčit, aby zaplatil vyděračům, kteří hrozili zveřejněním jeho intimního videa.

"Neukázal ani náznak dobré vůle a předstíral, že Valbuenovi pomáhá. Přitom dobrovolně spolupracoval s vyděrači," citovala agentura Reuters z písemného verdiktu soudu.

Právník bývalého hráče Lyonu okamžitě oznámil, že jeho klient se odvolá. "Rozsudek v žádném případě neodpovídá tomu, co se skutečně stalo," prohlásil Antoine Vey.

Čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů kvůli aféře dlouho nemohl hrát za národní tým. Reprezentace se třiatřicetiletý Benzema vrátil před letošním mistrovstvím Evropy po téměř šesti letech.

Něco podobného nyní Benzemovi po vynesení verdiktu nehrozí. Předseda francouzského svazu Noël Le Graët už dříve prohlásil, že i když bude útočník odsouzen, bude moci za národní tým nastupovat.

Spolu s Benzemou, jenž od začátku trval na své nevině, byli potrestáni i další čtyři obvinění. Podle agentury AFP dostali tresty v rozmezí od osmi měsíců podmíněně do dvou a půl roku ve vězení. Pětice také musí Valbuenovi zaplatit 80 tisíc eur na soudních výdajích a odškodné 150 tisíc.

Benzema se dnešního slyšení neúčastnil, večer ho s Realem čeká předposlední kolo základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Šeriffu Tiraspol.

Reklama

Sdílejte článek