Osasuna - Real Madrid 1:3Real neproměnil dvě penalty, přesto vede tabulku už o 17 bodů

Fotbalisté Realu Madrid i přes dvě nevyužité penalty ve 33. kole španělské ligy vyhráli 3:1 v Pamploně a přiblížili se zisku titulu. Bílý balet vede tabulku o 17 bodů před Atléticem Madrid, které hrálo 0:0 s Granadou.

Marco Asensio z Realu Madrid bojuje s obranou Osasuny.

Real se ujal vedení ve 12. minutě po gólu Davida Alaby, ale za domácí bleskově srovnal Ante Budimir. Těsně před přestávkou zajistil madridskému celku jednobrankový náskok Marco Asensio. Po přestávce mohl vedení Realu navýšit Karim Benzema, ale ani jednu ze dvou penalt neproměnil. Nejlepšího střelce soutěže v 52. i v 59. minutě vychytal brankář Sergio Herrera.

Francouzský útočník se stal prvním hráčem v historii Realu, který v utkání španělské ligy zahodil dva pokutové kopy. Herrera zlikvidoval dvě penalty v jednom zápase jako první gólman od Sergia Asenja v roce 2018. Pojistku nakonec v nastavení přidal Lucas Vázquez.

Ostrostřelec Realu Karim Benzema se tentokrát gólově neprosadil ani z penalty.

Real se díky vítězství výrazně přiblížil mistrovskému titulu. Před druhým Atléticem vede po 33 kolech o 17 bodů. Třetí Barcelona ztrácí 18 bodů, má však k dobru dva zápasy. Na lavičce Granady si na stadionu Atlética odbyl úspěšnou premiéru nový trenér Aitor Karanka. Osmačtyřicetiletý kouč se o záchranu hrajícího týmu ujal teprve před dvěma dny, kdy nahradil odvolaného Rubena Torrecilla.

Zklamaný kanonýr Atlétika Madrid Luís Suárez.

Atlético po bezbrankové remíze ztratilo body ve druhém z posledních tří utkání. V ohrožení je tak jeho účast v Lize mistrů, protože od Betisu Sevilla na páté příčce, která zaručuje pouze účast v Evropské lize, ho dělí čtyři body. Granadě patří 18. místo, které jako poslední znamená sestup. Od příček zajišťujících záchranu dělí andaluský celek jeden bod.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:
Atlético Madrid - Granada 0:0
Vigo - Getafe 0:2 (23. a 52. Mayoral),
Pamplona - Real Madrid 1:3 (13. Budimir - 12. Alaba, 45. Asensio, 90.+6 Vázquez).