Atlético - Vigo 2:2Atlético zaváhalo po sérii osmi výher

Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid ve 22. kole španělské ligy ztratili v 89. minutě vítězství nad Vigem a doma remizovali 2:2. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zaváhali po sérii osmi výher a vedou tabulku o osm bodů před druhou Barcelonou a třetím Realem Madrid. Lídři La Ligy, kteří naposledy získali mistrovský titul v roce 2014, oproti konkurentům mají jeden zápas k dobru.

Santi Mina (vpravo) z Viga a Stefan Savič z Atlétika.

Celta v Madridu začala lépe. Ve 13. minutě Hugo Mallo nacentroval do pokutového území a Santi Mina hlavou otevřel skóre. Atlético odpovědělo těsně před přestávkou, kdy Suárez na hranici ofsajdu zužitkoval přihrávku Marcose Llorenteho.

Uruguayský kanonýr podobně skóroval hned pět minut po změně stran. Čtyřiatřicetiletý Suárez, letní posila z Barcelony, dal sedm gólů za poslední čtyři ligová utkání a s 16 zásahy vede tabulku střelců.

Poslední slovo ale měli těsně před koncem hosté díky souhře střídajících Argentinců. Augusto Solari našel před brankou Facunda Ferreyru a ten zařídil desátému Vigu cenný výsledek. Atlético v aktuálním ročníku La Ligy ztratilo body teprve počtvrté a poprvé od prosincové porážky 0:2 s městským rivalem Realem.