Barcelona - Vigo 3:1Barcelona má blízko titul vicemistra

Fotbalisté Barcelony zdolali ve španělské lize Celtu Vigo 3:1 a mají blízko titul vicemistra za už jistým šampionem Realem Madrid. Výhru jim zařídili nejlepší střelci týmu. Skóre otevřel Memphis Depay dvanáctým gólem v soutěži. Pak se dvakrát trefil Pierre-Emerick Aubameyang, který má o jednu branku méně.

Memphis Depay z Barcelony se raduje poté, co otevřel skóre ligového duelu s Celtou Vigo.

Za hosty snížil v 50. minutě čtyřiatřicetiletý Iago Aspas, který je s 18 trefami druhým nejlepším střelcem španělské ligy za hvězdou Realu Madrid Karimem Benzemou (26). Následně byl vyloučen obránce Viga Jeison Murillo, ale Barcelona přes půl hodiny dlouhou přesilovku nevyužila.

V závěru zápasu se zranil domácí bek Ronald Araujo, který se srazil ve vzdušném souboji se spoluhráčem Gavim. Uruguayský reprezentant, jenž nedávno prodloužil na Camp Nou smlouvu do roku 2026 a má výstupní klauzuli ve výši jedné miliardy eur, byl převezen do nemocnice. Dvě kola před koncem má Barcelona náskok sedmi bodů před třetí Sevillou, kterou čekají ještě tři utkání.

Betis Sevilla vyhrál 3:0 ve Valencii a pojistil si páté místo zaručující postup do základní skupiny Evropské ligy. V neúplné tabulce ztrácí tři body na čtvrté Atlético Madrid, jež drží poslední místo pro Ligu mistrů. Loňský mistr má ale utkání k dobru.

Betis dosáhl na vítězství po čtyřech zápasech, v nichž získal jen dva body. V repríze dubnového finále Španělského poháru, které vyhrál po penaltovém rozstřelu, tentokrát porazil Valencii jednoznačně. Skóre zápasu otevřel v 57. minutě Willian José, v závěrečných minutách pojistili vítězství hostů bývalý hráč Valencie Sergio Canales a Borja Iglesias. Valencie čeká na výhru od března už sedm ligových zápasů a je desátá.