Elche - Barcelona 0:4Barcelona rozdrtila Elche a vede La Ligu už o 15 bodů

Fotbalisté Barcelony vyhráli v sobotním 27. kole španělské ligy i díky dvěma brankám Roberta Lewandowského na hřišti posledního Elche 4:0 a neúplnou tabulku vedou o 15 bodů před obhájcem titulu Realem Madrid. Sevilla v prvním utkání pod vedením trenéra Josého Luise Mendilibara zvítězila v záchranářském souboji v Cádizu 2:0 a vzdálila se sestupovým příčkám.

Lewandowski proti Elche otevřel skóre ve 20. minutě. Ve druhé půli se trefil Fati, pak znovu polský reprezentant a konečný výsledek stanovil po Lewandowského asistenci Torres. Katalánský tým vyhrál čtvrté kolo za sebou, jeho brankář Ter Stegen udržel v ligové sezoně už 20. čisté konto.

Sevilla na hřišti Cádizu vstřelila oba góly po přestávce, když se prosadili Ocampos a Nasírí. Andaluský celek odskočil svému dnešnímu soupeři na tříbodový rozdíl a od prvních dvou sestupových míst ho dělí pět bodů, Valencie a Almería ale odehrály o zápas méně. Mendilibar je po Lopeteguim a Sampaolim už třetím trenérem Sevilly v probíhající sezoně.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo
Girona - Espaňol Barcelona 2:1 (53. Martínez, 88. Stuani z pen. - 74. Braithwaite)
Bilbao - Getafe 0:0
Cádiz - FC Sevilla 0:2 (51. Ocampos, 74. Nasírí)
Elche - FC Barcelona 0:4 (20. a 66. Lewandowski, 56. Fati, 70. Torres)