Osasuna - Barcelona 1:2Barcelonu nezastavilo ani vyloučení Lewandowského, náskok před Realem navýšila

Fotbalisté Barcelony navzdory vyloučení Roberta Lewandowského vyhráli po obratu ve 14. kole španělské ligy v Pamploně 2:1. Katalánský celek vede neúplnou tabulku o pět bodů před Realem Madrid.

Ferran Torres (vpravo) z Barcelony se snaží přelobovat bránícího Unaie Garcíu z Osasuny.

Osasuna otevřela skóre v šesté minutě zásluhou Davida Garcíi. Po půlhodině hry uviděl po druhé žluté za faul loktem ve vzdušném souboji červenou kartu Lewandowski. I přes ztrátu nejlepšího kanonýra svěřenci trenéra Xaviho nepříznivý vývoj otočili. Krátce po změně stran srovnal Pedri a v 85. minutě dokonal obrat střídající Raphinha.

Soupeř Plzně ve skupině Ligy mistrů vyhrál v domácí soutěži páté utkání za sebou. Pamplona zůstala šestá.

Na třetí příčku se díky výhře 3:0 nad nováčkem Valladolidem posunulo Bilbao. Další nováček Girona zvítězila 2:1 na hřišti posledního Elche, které jako jediné v ligovém ročníku čeká na první triumf.