Barcelona - R. Sociedad 1:2Fotbalisté Barcelony v prvním zápase po zisku titulu nestačili na San Sebastian

Fotbalisté Barcelony v dnešním 35. kole španělské ligy podlehli 1:2 San Sebastianu. Katalánský celek v prvním utkání po zisku titulu utrpěl premiérovou domácí porážku v sezoně.

Kapitán Barcelony Sergio Busquets s trofejí pro šampiony La ligy.

O výhře San Sebastianu rozhodli Merino se Sörlothem. Barcelona, která po zápase převzala mistrovský pohár, v 90. minutě už jen snížila zásluhou nejlepšího ligového střelce Lewandowského.

San Sebastian si díky výhře upevnil čtvrté místo s odstupem pěti bodů od Villarrealu na pátém příčce. "Žlutá ponorka" dnes zvítězila 2:1 v Gironě, kde o výhře hostů rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Moreno.

Girona si naopak boj o poháry zkomplikovala a na sedmém místě pro kvalifikaci Konferenční ligy ji vystřídalo Bilbao. Baskický celek vyhrál 2:1 nad Celtou Vigo a díky prvnímu vítězství po čtyřech kolech má před Gironou sedmibodový náskok.