Girona - Sevilla 5:1Girona díky Dovbykovu bleskovému hattricku porazila Sevillu a udržela vedení

Girona v 21. kole španělské fotbalové ligy díky hattricku Arťoma Dovbyka během šesti minut porazila Sevillu 5:1 a udržela vedení v tabulce o dva body před Realem. Madridský tým otočil v nastavení zápas proti poslední Almeríi a zvítězil 3:2. Třetí Barcelona porazila Betis Sevilla 4:2, hattrickem se blýskl Ferrán Torres.

Fotbalisté Girony se radují z branky v zápase se Sevillou

V Gironě sice jako první skórovali v 10. minutě zásluhou Romera hosté, ale hned nato přišel koncert ukrajinského útočníka. Dovbyk se trefil v 13., 15. a 19. minutě, zkompletoval bleskový hattrick a se 14 trefami dorovnal v čele tabulky střelců Bellinghama z Realu. V druhém dějství dovršili vysoké vítězství katalánského klubu další Ukrajibec Cygankov a střídající veterán Stuani.

Sevilla prohrála počtvrté za sebou, v tabulce je sedmnáctá a na pásmo sestupu má náskok pouhého bodu.

Almería, která v sezoně dosud nevyhrála, dlouho sahala proti Realu Madrid po senzaci. V prvním dějství se Andalusané dostali do dvougólového vedení. Už po 36 sekundách se trefil Ramazani a na jeho branku navázal dvě minuty před poločasem González.

V 56. minutě z penalty snížil Bellingham. O šest minut později hosté znovu dostali míč do branky, ale Arribasův gól byl vzápětí odvolán kvůli předcházejícímu faulu. V 67. minutě srovnal Vinícius Júnior a obrat favorita završil po Bellinghamově hlavičce v deváté minutě nastavení zblízka Carvajal.

V základní sestavě Barcelony se objevili hned dva šestnáctiletí mladíci. Vedle už „ostřílenějšího“ křídelníka Yamala debutoval další odchovanec barcelonské akademie La Masia, stoper Pau Cubarsí. Torres otevřel skóre ve 21. minutě a vedení zvýšil tři minuty po přestávce.

Následovala však blesková odpověď z kopačky Isca, jenž dvěma zásahy v 56. a 59. minutě srovnal na 2:2. „Barca“ přesto dovedla utkání do vítězného konce. V 90. minutě rozhodl po Torresově přihrávce Joao Felix a o dvě minuty později završil třiadvacetiletý Španěl svůj první hattrick v dresu katalánského velkoklubu.

Barcelona je v tabulce třetí se ztrátou osmi bodů na vedoucí Gironu. Betis je devátý a na pohárové příčky mu scházejí čtyři body.

Španělská fotbalová liga – 21. kolo:
Pamplona – Getafe 3:2 (9. Raúl, 31. Muňoz, 80. Areso – 64. Mayoral, 68. Maksimovič)
Real Madrid – Almería 3:2 (56. Bellingham z pen., 67. Vinícius Júnior, 90.+9 Carvajal – 1. Ramazani, 43. González)
Betis Sevilla - FC Barcelona 2:4 (56. a 59. Isco - 21., 48. a 90.+2 Torres, 90. Joao Félix)
Girona - FC Sevilla 5:1 (13., 15. a 19. Dovbyk, 56. Cygankov, 89. Stuani - 10. Romero)