Real Madrid - Getafe 2:1Hvězdný Bellingham se znovu trefil a spasil Real

Gólem v páté minutě nastavení zajistil Jude Bellingham fotbalistům Realu Madrid ve španělské lize výhru 2:1 nad Getafe. Po letním příchodu z Dortmundu skóroval dvacetiletý anglický záložník zatím pokaždé. Po čtyřech kolech má na kontě pět gólů.

Jude Bellingham rozhodl o výhře Realu v nastavení

Poprvé si Bellingham vychutnal radost ze vstřelené branky na rekonstruovaném stadionu San Bernabéu, kde se Real představil po úvodních třech zápasech na hřištích soupeřů. Jeho madridský rival se ujal vedení v 11. minutě, kdy hosté využili chybu v rozehrávce „Bílého baletu“ a Mayoral skóroval po kličce brankáři Kepovi.

O vyrovnání se zasloužil v úvodu druhého poločasu Joselu, k němuž se dostal míč po Modričově centru na malé vápno. Real se tlačil za čtvrtou výhrou, na střely na branku vyhrál 12:2. Gólu se dočkal v nastavení, kdy brankář Soria vyrazil Vázquezovu střelu před sebe a dobíhající Bellingham rozhodl. V samém závěru ještě mohl zvýšit Rodrygo, ale trefil břevno.

Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy Betis Sevilla doma porazil Vallecano 1:0 brankou Williana Josého z 53. minuty. Jednatřicetiletý brazilský útočník dal v úvodních čtyřech ligových zápasech tři branky. Betis si připsal druhou výhru, v neúplné tabulce je šestý.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:
San Sebastian - Granada 5:3 (9. a 44. Kubo, 59. Zubimendi, 67. Barrenetxea, 76. vlastní Bosch - 36. vlastní Le Normand, 83. Boyé, 90.+9 Zaragoza)
Real Madrid - Getafe 2:1 (47. Joselu, 90.+5 Bellingham - 11. Mayoral),
Alavés - Valencie 1:0 (6. vlastní Özkacar),
Betis Sevilla - Vallecano 1:0 (53. Willian José).