Lewandowski ve čtvrtém duelu za Barcelonu poprvé skóroval

Kanonýr Robert Lewandowski zaznamenal při čtvrtém startu po přestupu do Barcelony premiérový gól v dresu katalánského velkoklubu. Polský útočník, jenž do Španělska zamířil v létě z Bayernu Mnichov, se trefil ve finále přípravného turnaje o pohár Joana Gampera proti mexickému týmu Los Pumas, další dvě branky při výhře 6:0 spoluhráčům připravil.

Robert Lewandowski (čelem) a Pierre-Emerick Aubameyang z Barcelony se radují z gólu proti celku Pumas Unam.

Lewandowski otevřel při svém debutu na slavném Camp Nou skóre utkání už po třech minutách. Třiatřicetiletý fotbalista po přihrávce Pedriho obešel brankáře a z ostrého úhlu poslal míč do sítě. O dvě minuty později Pedrimu finální přihrávku oplatil a stejnému spoluhráči připravil gólovou šanci i v 19. minutě.

O další tři trefy Barcelony se postarali Ousmane Dembélé v desáté minutě a po přestávce Pierre-Emerick Aubameyang a Frenkie de Jong. Lewandowského po hodině hry vystřídal Memphis Depay.

Barcelona zahájí novou sezonu španělské ligy v sobotu domácím duelem s Vallecanem.