Las Palmas - Barcelona 1:2Gündoganova penalta v nastavení zařídila Barceloně výhru. Almería stále čeká na vítězství

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize zvítězili 2:1 na hřišti nováčka Las Palmas, ve třetí minutě nastavení rozhodl z penalty záložník Ilkay Gündogan. Obhájci titulu udrželi třetí místo před Bilbaem, které uspělo 2:0 v Seville, a na vedoucí Real Madrid ztrácejí sedm bodů. Almería se ani v 19. kole nedočkala premiérového vítězství v ročníku, poslední tým soutěže prohrál 0:1 v Pamploně.

Las Palmas poslal do vedení v 12. minutě barcelonský odchovanec El Haddadi a svěřenci kouče Xaviho ani v pátém soutěžním utkání po sobě neudrželi čisté konto. Favorit srovnal v 56. minutě zásluhou Torrese. Klíčový moment přišel na začátku nastavení, kdy Sinkgraven ve vápně postrčil zakončujícího Gündogana, dostal červenou kartu a sám faulovaný následnou penaltu s přehledem proměnil.

Barcelona udržela venkovní neporazitelnost a poprvé od začátku listopadu vyhrála v lize dvakrát za sebou. Las Palmas zůstává ve středu tabulky.

Duel Pamplona - Almería rozhodl v 27. minutě chorvatský útočník a jasně nejlepší střelec týmu Budimir, který si sezonní bilanci vylepšil o devátý gól. Almería naposledy uspěla v lize ještě v minulé sezoně na konci května proti Mallorce a na tříbodový zisk nedosáhla už 22 utkání. V první polovině aktuálního ligového ročníku získala pouze pět bodů, předposlední Granada má o šest více.

Bilbao natáhlo sérii neporazitelnosti na 11 soutěžních zápasů. Baskové skórovali v obou poločasech, prosadili se Vesga a Paredes. Sevilla prohrála počtvrté z posledních pěti utkání a má náskok jediného bodu na sestupové pásmo. V úvodních 19 ligových kolech zvítězila pouze třikrát, což je vyrovnání negativního klubového rekordu.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:
Pamplona - Almería 1:0 (27. Budimir),
FC Sevilla - Bilbao 0:2 (30. Vesga, 76. Paredes),
Las Palmas - FC Barcelona 1:2 (12. El Haddadi - 56. Torres, 90.+3 Gündogan z pen.).