Osasuna - Real Madrid 0:2Real Madrid zlomil odpor Pamplony až v závěru góly Valverdeho a Asensia

Fotbalisté Realu Madrid zlomili ve 22. kole španělské ligy odpor domácí Pamplony až na konci druhého poločasu a po výhře 2:0 snížili v neúplné tabulce náskok vedoucí Barcelony na pět bodů. Vlastní gól v nastavení připravil fotbalisty San Sebastianu o vítězství nad oslabenou Celtou Vigo. Zápas skončil 1:1, po úvodním gólu Mikela Oyarzabala se v úplném závěru trefil do vlastní branky Robin Le Normand. Mallorka pokračuje v domácí dominanci, zvítězila nad Villarrealem 4:2 a připsala si pátou domácí výhru v řadě. Betis zvítězil v La Lize na svém hřišti poprvé od října, výhru 2:1 nad Valladolidem zařídil Sergio Canales.

"Bílý balet" mohl jít do vedení v desáté minutě, únik a následnou střelu Viníciuse Júniora však vytěsnil Herrera nohou na roh. Na začátku druhého dějství byl brazilský útočník úspěšnější, jeho pokusu však předcházelo ofsajdové postavení. Po hodině hry mohla vést Osasuna, Gómez ale střílel pouze do tyče.

Absence Benzemy byla na produktivitě Realu velmi znát, hosté dokázali přetavit šanci v gól až v 78. minutě. Vinícius zpětnou přihrávkou oslovil ve vápně Valverdeho, který ve skluzu zakončil přesně. V závěru otevřeli domácí hru a Madrid se dostával do rychlých brejků. Jeden z nich proměnil Vinícius, jeho gól ale opět nebyl uznán kvůli ofsajdu. Zápas tak definitivně rozhodl až Asensio ve druhé minutě nastavení.

Real na druhém místě ztrácí na vedoucí Barcelonu pět bodů, katalánský tým má ale nedělní zápas s Cádizem k dobru. Pamplona nevyhrála pátý ligový duel za sebou a v neúplné tabulce je na desátém místě.

První gól zápasu padl v páté minutě. Kubo v protiútoku vysunul Oyarzabala, který v pádu propálil brankáře Villara na přední tyči. V 75. minutě byl po pouhých sedmi minutách na hřišti vyloučen Tapia. Po žluté kartě za faul se ohradil k rozhodčímu, za což obdržel druhou žlutou kartu. Hosté i v oslabení vyrovnali, ve třetí minutě nastavení si po Aspasově centru srazil do vlastní sítě míč Le Normand.

San Sebastian je třetí, Celta Vigo figuruje v neúplné tabulce na 13. místě.

Fotbalisté Mallorky nedali v zápase s Villarrealem znát, že jsou třetím nejhorším týmem La Ligy v produktivitě, a soupeři nastříleli čtyři branky. K vysoké výhře domácím pomohla i Triguerosova červená karta z 21. minuty. Na vítězství se podílel dvěma góly Rodríguez, první gól za Mallorku vstřelil po přestupu z Lyonu Kadewere. Mallorka se bodově dotáhla na Villarreal a je v neúplné tabulce devátá, Villarreal je díky lepšímu skóre osmý.

Po pěti domácích výhrách za sebou v úvodu sezony se stejný počet zápasů nepodařilo Betisu na svém hřišti zvítězit, až dnes tým ze Sevilly tuto negativní sérii ukončil. Domácí šli do vedení již ve druhé minutě, kdy Canales přihrávkou z půlky hřiště vybídl ke skórování Juanmiho.

Valladolid po půlhodině hry vyrovnal, zasloužil se o to Larin. Kanadský útočník zažívá skvělé období, po přestupu z Brugg se prosadil třikrát ve čtyřech utkáních, žádný jiný hráč Valladolidu navíc v těchto zápasech neskóroval. Poslední gól padl v nastavení první půle, kdy se Canales prosadil z pokutového kopu. Betis je na pátém místě, Valladolidu patří 14. pozice.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo
San Sebastian - Celta Vigo 1:1 (5. Oyarzabal - 90.+3 vlastní Le Normand)
Betis Sevilla - Valladolid 2:1 (2. Juanmi, 45.+4 Canales z pen. - 30. Larin)
Mallorca - Villarreal 4:2 (45. a 56. Rodríguez, 20. Kadewere, 63. Muriqi - 43. Morales, 50. Chukwueze)
Pamplona - Real Madrid 0:2 (78. Valverde, 90.+2 Asensio)