Real - Atlético 3:1 PPReal v prodloužení otočil derby s Atlétikem a je v semifinále Španělského poháru

Fotbalisté Realu Madrid otočili ve čtvrtfinále Španělského poháru městské derby s Atlétikem a po výhře 3:1 po prodloužení postoupili mezi čtyři nejlepší. Skončili naopak loňští finalisté z Valencie, kteří v druhém dnešním utkání podlehli Bilbau 1:3. Baskický klub prošel do semifinále počtvrté za sebou, na trofej ale čeká už 39 let.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z gólu do sítě Atlétika.

Real prohrával od 19. minuty, kdy se trefil hostující Álvaro Morata. Vyrovnání zařídil až v 79. minutě Rodrygo. V prodloužení dostal Atlético do nepříjemné situace Stefan Savič, který si během dvou minut vysloužil dvě žluté karty a oslabený tým po jeho vyloučení inkasoval. O postupu Realu rozhodl gólem Karim Benzema, skóre pak v nastavení ještě zpečetil Vinícius.

Už ve středu si první dvě místa v semifinále zajistily Barcelona, která vyřadila San Sebastian, a Osasuna. Klub z Pamplony zdolal 2:1 po prodloužení Sevillu a postoupil mezi čtyři nejlepší po deseti letech.