R. Sociedad - Cádiz 3:0San Sebastian si udržel v boji o Evropu náskok před Villarrealem

Fotbalisté San Sebastianu porazili v 36. kole španělské ligy 3:0 Cádiz a udrželi si na šestém místě tabulky, jež jako poslední zajišťuje postup do základní skupiny Evropské ligy, tříbodový náskok před Villarrealem. Letošní semifinalista Ligy mistrů zůstal v kontaktu díky drtivému vítězství 5:1 na hřišti Vallecana. Již jistý mistr Real Madrid deklasoval 6:0 Levante a poslal ho do druhé ligy.

Ferland Mendy (vpravo) a Vinicius Junior z Realu Madrid se radují z gólu proti Levante.

San Sebastian proti sestupem ohroženému Cádizu ukončil sérii čtyř utkání bez výhry. Jedinou branku ze hry vstřelil v 19. minutě Alexander Sörloth, po přestávce skórovali Adnan Januzaj a Cristian Portu z penalt. Cádiz má náskok dvou bodů na pásmo sestupu.

Sedmý Villarreal nastřílel Vallecanu čtyři góly už do poločasu. Skóre otevřel i uzavřel Alfonso Pedraza. Oba týmy bojující o evropské poháry se ve víkendovém předposledním kole střetnou spolu.

Real si čtyři dny po porážce v derby s Atléticem smlsnul na posledním Levante, jež je po debaklu prvním sestupujícím v tomto ročníku. Hattrickem se blýskl Brazilec Vinícius Júnior. Karim Benzema si pojistil vedení v tabulce střelců 27. gólem v sezoně a zároveň 323. brankou za Real vyrovnal druhého nejlepšího střelce klubové historie Raúla Gonzáleze. Finalista Ligy mistrů vede tabulku domácí soutěže před Barcelonou o 12 bodů.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:
San Sebastian - Cádiz 3:0 (19. Sörloth, 53. Januzaj z pen., 90.+8 Portu z pen.)
Vallecano - Villarreal 1:5 (21. Guardiola - 3. a 88. Pedraza, 27. Foyth, 38. Alcácer, 45.+1 Torres)
Real Madrid - Levante 6:0 (45., 68. a 83. Vinícius Júnior, 13. Mendy, 19. Benzema, 34. Rodrygo)