Španělský fotbal se rozjel druholigovou dohrávkou

Španělský fotbal se po koronavirové krizi rozjel druholigovou dohrávkou mezi Vallecanem a Albacete, kterou domácí tým vyhrál 1:0. Utkání se původně hrálo 15. prosince, ale o poločasové přestávce bylo předčasně ukončeno kvůli urážkám ukrajinského fotbalisty Romana Zozulji.

Španělský fotbal se po koronavirové krizi rozjel druholigovou dohrávkou mezi Vallecanem a Albacete

Příznivci Vallecana v prosinci vyvěsili v hledišti transparent, na němž Zozulju označili za nacistu, a v podobném tónu na třicetiletého Ukrajince v prvním poločasu také pokřikovali.

Rayo za to dostalo pokutu 18 000 eur (478 000 korun) a svaz mu na dva domácí zápasy  uzavřel část stadionu. Zozulja za Albacete nastoupil i dnes, kdy se dohrál jen druhý poločas. Jediný gól vstřelil v 61. minutě domácí obránce Luis Advíncula.

Hrálo se bez diváků, někteří příznivci nicméně zápas sledovali z okolních balkonů.

První španělská liga začne po tříměsíční pauze čtvrtečním sevillským derby.