Getafe - Atlético 1:2Suárez sestřelil Getafe, Atlético se vrací do čela

Fotbalisté Atlética Madrid otočili díky dvěma brankám Luise Suáreze utkání 6. kola španělské ligy na hřišti Getafe a po vítězství 2:1 se dostali se 14 body do čela neúplné tabulky. Na druhý Real Madrid, který dohrává ve středu zápas s Mallorkou, mají jednobodový náskok. Getafe, jež nastoupilo bez zraněného Jakuba Jankta a od 74. minuty dohrávalo bez vyloučeného Carlese Aleni, prohrálo i šestý zápas v lize a zůstává u dna tabulky.

Fotbalisté Atlétika Madrid se radují z branky

"Tmavomodří" měli zápas proti úřadujícímu šampionovi dobře rozehraný. Do vedení se dostali v závěru první půle, kdy hlavičkující Mitrovič využil z druhé vlny předchozího zaváhání brankáře Oblaka.

Hosté se proti soupeřově pečlivé obraně těžko prosazovali, ale pomohlo jim vyloučení Aleni, který dostal čtvrt hodiny před koncem červenou kartu za nešetrný zákrok na Cunhu.

Početní výhodu využil už po čtyřech minutách pohotovým zakončením Suárez a tentýž hráč se prosadil i v první minutě nastaveného času, kdy dokonal obrat po centru Vrsaljka. Atlético tak zůstalo v tomto ročníku neporažené.