Vallecano - Barcelona 1:0Trápící se Barcelona ve španělské lize podlehla nováčkovi

27. 10. 2021 21:01Aktualizováno 27. 10. 2021 23:22

Fotbalisté Barcelony v 11. kole španělské ligy nečekaně prohráli 0:1 na stadionu nováčka Vallecana. Trápící se Katalánci v domácí soutěži nebodovali ve třetím z posledních čtyř zápasů a v neúplné tabulce jsou na devátém místě. Real Madrid i po domácí remíze 0:0 s Pamplonou poskočil do čela La Ligy.

Zdrcený Sergio Agüero z Barcelony po prohře s nováčkem Vallecanem. Foto: Sergio Perez, Reuters

Vallecanu zařídil cenný triumf ve 30. minutě kolumbijský kanonýr Falcao. Barca mohla odpovědět v 72. minutě, ale Depay neproměnil penaltu. To se nizozemskému útočníkovi v ligovém utkání stalo poprvé od února 2019 a po sérii 11 úspěšných pokusů.

Barcelonští si tak nespravili chuť po nedělní domácí porážce od úhlavního rivala Realu Madrid (1:2) a poprvé od září 1987 venku prohráli třetí soutěžní duel po sobě bez vstřelené branky.

Po nezáživném prvním poločase na madridském stadionu Santiago Bernabéu byly ve druhém poločase oba týmy blízko gólu. Hostující Moncayola trefil tyč, na druhé straně zamířil do brankové konstrukce také kanonýr Realu Benzema. Jeho spoluhráč Casemiro lobem těsně minul a "Bílý balet" tak doma podruhé za sebou v lize hrál bez branek.

FC Sevilla na Mallorce zachránila remízu 1:1 a je o skóre druhá. Na třetí příčku se vyšvihnul další sevillský tým Betis po vítězství 4:1 nad Valencií. Betis naplno bodoval potřetí v řadě.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:
Mallorca - FC Sevilla 1:1 (22. Sánchez - 73. Lamela)
Vallecano - FC Barcelona 1:0 (30. Falcao)
Betis Sevilla - Valencie 4:1 (14. z pen. a 30. Iglesias, 61. Pezzella, 68. Juanmi - 39. Gabriel Paulista)

Souhrn z výsledků:
1.12.2021 9. kolo Real Madrid Real Madrid C.F. - Athletic Club Bilbao Bilbao Real Madrid - Bilbao 1 : 0
20211201T21 : 00:00+0000
Real Madrid vs. Bilbao
Real Madrid
Bilbao
29.11.2021 15. kolo Osasuna CA Osasuna - Elche CF Elche Osasuna - Elche 1 : 1
28.11.2021 15. kolo Real Madrid Real Madrid C.F. - Sevilla FC Sevilla Real Madrid - Sevilla 2 : 1
28.11.2021 15. kolo Cádiz Cádiz CF - Atlético Madrid Atlético Cádiz - Atlético 1 : 0
28.11.2021 15. kolo Espaňol RCD Espanyol - Real Sociedad R. Sociedad Espaňol - R. Sociedad 1 : 0
20211128T16 : 15:00+0000
Espaňol vs. R. Sociedad
Espaňol
R. Sociedad
28.11.2021 15. kolo Real Betis Real Betis - Levante UD Levante Real Betis - Levante 3 : 1
27.11.2021 15. kolo Villarreal Villarreal CF - FC Barcelona Barcelona Villarreal - Barcelona 1 : 3
20211127T21 : 00:00+0000
Villarreal vs. Barcelona
Villarreal
Barcelona
27.11.2021 15. kolo Mallorca RCD Mallorca - Getafe CF Getafe Mallorca - Getafe 0 : 0
27.11.2021 15. kolo Valencie Valencie CF - Rayo Vallecano Vallecano Valencie - Vallecano 1 : 1
27.11.2021 15. kolo Alavés Deportivo Alavés - Celta Vigo Vigo Alavés - Vigo 1 : 2

Souhrn z kalendáře:
dnes 21 : 00 16. kolo Granada Granada CF - Deportivo Alavés Alavés TV Tipsport Granada - Alavés Vsadit
zítra 14 : 00 16. kolo Sevilla Sevilla FC - Villarreal CF Villarreal TV Tipsport Sevilla - Villarreal Vsadit
zítra 16 : 15 16. kolo Barcelona FC Barcelona - Real Betis Real Betis TV Tipsport Barcelona - Real Betis Vsadit
zítra 18 : 30 16. kolo Atlético Atlético Madrid - RCD Mallorca Mallorca TV Tipsport Atlético - Mallorca Vsadit
zítra 21 : 00 16. kolo R. Sociedad Real Sociedad - Real Madrid C.F. Real Madrid TV Tipsport R. Sociedad - Real Madrid Vsadit
5.12. 14 : 00 16. kolo Vallecano Rayo Vallecano - RCD Espanyol Espaňol TV Tipsport Vallecano - Espaňol Vsadit
5.12. 16 : 15 16. kolo Elche Elche CF - Cádiz CF Cádiz TV Tipsport Elche - Cádiz Vsadit
5.12. 18 : 30 16. kolo Levante Levante UD - CA Osasuna Osasuna TV Tipsport Levante - Osasuna Vsadit
5.12. 21 : 00 16. kolo Vigo Celta Vigo - Valencie CF Valencie TV Tipsport Vigo - Valencie Vsadit
6.12. 21 : 00 16. kolo Getafe Getafe CF - Athletic Club Bilbao Bilbao TV Tipsport Getafe - Bilbao Vsadit