Valencie - Córdoba 3:0Valencii zajistili čtvrté ligové vítězství v řadě odchovanci

Valencie

Fotbalisté Valencie porazili v dohrávce španělské ligy Córdobu 3:0 a po 5. kole se posunuli do čela tabulky o skóre před Barcelonu a Sevillu. Semifinalisty minulého ročníku Evropské ligy nasměrovali za čtvrtým vítězstvím v řadě odchovanci mládežnické akademie Paco Alcácer a José Luís Gayá.

Jednadvacetiletý Alcácer, jenž se na začátku září gólově prosadil i při své soutěžní premiéře v národním týmu v kvalifikaci Eura proti Makedonii, poslal Valencii do vedení hlavou v polovině prvního poločasu. Náskok favorita vzápětí pojistil José Luís Gayá, jenž se v lize trefil poprvé. Skóre ve druhém poločase pečetil alžírský reprezentant Sofiane Feghúli.

Valencie, jež po příchodu singapurského miliardáře Petera Lima přebudovala tým, v této sezóně stejně jako Barcelona a Sevilla neprohrála a všechny tři kluby mají na kontě 13 bodů. Córdoba, která se mezi elitu vrátila po 42 letech, je bez vítězství se dvěma body poslední.