Real Madrid - Cádiz 0:0Velká série končí! Real doma ztratil s předposledním

Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid v 18. kole překvapivě jen remizoval doma 0:0 s předposledním Cádizem. Reprezentační záložník Jakub Jankto pomohl jako střídající hráč k domácímu vítězství Getafe 1:0 nad Pamplonou. Třetí Betis Sevilla prohrál 2:3 na hřišti Bilbaa a přišel o čtyřzápasovou vítěznou šňůru. Deváté Bilbao ukončilo čekání na tříbodový zisk po osmi utkáních.

Karim Benzema z Realu při zápase s Cádizem.

Real vyhrál posledních deset soutěžních utkání, jeho série ale překvapivě skončila proti trápícímu se Cádizu. "Bílý balet" soupeře přestřílel 36:4 a míč držel 82 procent hrací doby, na druhou nejhorší obranu La Ligy ale nevyzrál. Ligový lídr má v čele šestibodový náskok před Sevillou, která má zápas k dobru.

Getafe ve čtvrtek utrpělo v poháru debakl 0:5 s třetiligovým týmem Baleares, v lize ale prodloužilo sérii neporazitelnosti na pět utkání a dostalo se o skóre ze sestupového pásma. Jankto přišel na hřiště v 73. minutě a o deset minut později ho následoval Poveda, jenž v nastavení hlavou rozhodl.

Betis v Bilbau brzy prohrával, ale Juanmi a Fekir vývoj utkání otočili. V 72. minutě ale skóroval podruhé v zápase Williams a v 89. minutě rozhodl De Marcos. Bilbao neprohrálo s Betisem páté vzájemné utkání za sebou.

Devětatřicetiletý útočník Granady Jorge Molina se stal nejstarším autorem hattricku v rámci pěti elitních evropských lig. Jeho tým porazil doma 4:1 Mallorcu a vyšvihl se na 15. místo o bod za dnešního soupeře.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:
Granada - Mallorca 4:1 (20., 61. a 90.+1 Molina, 90.+7 Puertas - 24. Rodríguez)
Bilbao - Betis Sevilla 3:2 (2. a 72. Williams, 89. De Marcos - 6. Juanmi, 52. Fekir)
Getafe - Pamplona 1:0 (90.+3 Poveda)
Real Madrid - Cádiz 0:0