Barcelona

Barcelona podruhé v řadě nedokázala vyhrát. Nejdříve remizovala ve čtvrtfinále Španělského poháru na domácím hřišti s Málagou 2:2, v sobotním utkání Primera División poprvé v ligové sezóně prohrála s Realem Sociedad 2:3. V katalánském týmu se ještě nemluví o možném začátku krize, nejlepší fotbalista světa Lionel Messi však po prohraném zápase apeluje na spoluhráče, že odvetu pohárového zápasu Barcelona musí vyhrát.

Barcelona prohrála s Realem Sociedad

Vstup do zápasu 20. kola nejvyšší španělské soutěže se přitom Kataláncům vydařil. Už v sedmé minutě se prosadil po špatném výkopu brankáře Brava Messi. Argentinec vstřelil již 29. gól v sezóně a v ligovém střetnutí se prosadil podesáté v řadě, čímž vyrovnal rekord bývalých fotbalistů Barcelony Mariana Martina (sezóna 1942/43) a Brazilce Ronalda (1996/97). Druhý gól navíc přidal Pedro a po půlhodině hry to rozhodně na porážku favorita nevypadalo.

„V první půli jsme kontrolovali hru a dvakrát nastřelili tyč. I když jsme vedli 2:0, nemyslel jsem si, že náš čeká klidný zbytek zápasu. Vím, že Real Sociedad je mnohem silnější než před rokem," citoval server fifa.com kouče Barcelony Tita Vilanovu, jehož svěřenci inkasovali ještě do konce první půle po brance Castra.

Důležitý moment pro další vývoj přinesla 56. minuta, v níž obránce Gerard Piqué uviděl druhou žlutou kartu a musel opustit trávník. „Byly to ojedinělé případy (fauly), v nichž se sudí rozhodl udělit mi žlutou kartu. Tak to prostě je. Musíme to akceptovat. Já se nepovažuji za zákeřného hráče, jen jsem plnil pokyny, které jsem dostal," komentoval vyloučení stoper pro marca.com.

Nemůžu svým hráčům nic vytknout, řekl Vilanova

Vyrovnávací gól si vstřelil obránce Mascherano sám, když tečoval střelu Choriho Castra a rozhodující branku zařídil v nastaveném čase Agirretxe. „Gratulujeme jim. O výhru se zasloužili sami mnohem víc, než že by těžili z našich chyb. Svým hráčům nemůžu nic vytknout," prohlásil po zápase Vilanova.

Barcelona i přes porážku zůstává s osmibodovým náskokem na Atlético Madrid v čele tabulky. I proto nedělal z úvodní ligové porážky v sezóně tragédii ani Messi. „Jednou jsme prohrát museli. Musíme se z toho hned otřepat, protože nás čeká pohárový zápas," připomněl pro goal.com odvetný čtvrtfinálový duel Španělského poháru na půdě Málagy, který se odehraje ve čtvrtek.

Barcelona neztratila dvoubrankové vedení téměř pět let - naposledy 12. května 2008 v utkání proti Mallorce. Shodou okolností šlo o poslední zápas Franka Rijkaarda na trenérské lavici katalánského celku. Pod koučem Vilanovou se trenérská židle rozhodně ještě nekýve, přesto bude pro něj i pro jeho svěřence odvetný duel proti Málaze velmi důležitý.