Villarreal - Barcelona 1:3Xavi zvládl s Barcelonou i druhý ligový duel, ve Villarrealu rozhodl Depay

Fotbalisté Barcelony zvítězili i ve druhém ligovém utkání pod vedením trenéra Xaviho. V 15. kole španělské ligy uspěli na hřišti Villarrealu 3:1, o výhře rozhodl až v 88. minutě Memphis Depay.

Abdeho Ezzalzouliho z Barcelony (vlevo) brání Alfonso Pedraza z Villarrealu.

Barcelona potvrdila, že se jí na Estadio de la Cerámica daří, neprohrála tam 15. utkání v řadě. Skóre otevřel De Jong v 48. minutě, kdy dorazil do prázdné brány odražený míč po předchozí Depayově teči. Nizozemský záložník se trefil poprvé v sezoně.

V 76. minutě srovnal střídající Chukwueze a Katalánci ve třetím soutěžním zápase poprvé pod Xavim inkasovali. V 88. minutě ale rozhodl z brejku Depay a v nastavení pojistil výsledek z penalty Coutinho. Barcelona zůstala na sedmém místě, na pohárové příčky ztrácí už jen bod. Villarreal je dvanáctý.

Getafe bez zraněného Jakuba Jankta bodovalo počtvrté z posledních pěti zápasů. Remízou 0:0 se přiblížilo na dva body 17. místu, první nesestupující příčce.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:
Alavés - Vigo 1:2 (21. Joselu - 11. Mina, 70. Aspas)
Valencie - Vallecano 1:1 (19. Soler - 64. Palazon)
Mallorca - Getafe 0:0
Villarreal - FC Barcelona 1:3 (76. Chukwueze - 48. De Jong, 88. Depay, 90.+4 Coutinho z pen.).