Real Madrid - Villarreal 4:1Real Madrid porazil ve španělské lize Villarreal, znovu se trefil Bellingham

Fotbalisté Realu Madrid v 17. kole španělské ligy porazili doma 4:1 čtrnáctý Villarreal a nejméně do pondělí se posunuli do čela tabulky. Dosud vedoucí Gironu čeká dohrávka s Alavésem, na „Bílý balet“ ztrácí jeden bod.

Radost fotbalistů Realu Madrid po vstřelené brance

Real se opět mohl spolehnout na nejlepšího ligového střelce Bellinghama, jenž v 25. minutě poslal hlavou do sítě Modričův centr. Dvacetiletý anglický záložník po letním přestupu z Dortmundu nastřílel v úvodních 15 zápasech v La Lize 13 branek, stejnou bilanci měl po příchodu do Španělska i hvězdný kanonýr Cristiano Ronaldo.

Ještě do pauzy zvýšil náskok favorita Rodrygo. Villarreal vrátil do hry v 54. minutě Moráles, záhy ale zlomil odpor „Žluté ponorky“ gólem po krásném sólu Díaz, a následně ještě Modrič. Real prodloužil sérii neporazitelnosti na 16 soutěžních zápasů.

Poslední Almería nevyhrála ani na sedmnáctý pokus, na domácím hřišti získala pouze bod s Mallorcou za bezbrankovou remízu. Na předposlední Granadu ztrácí po pátém nerozhodném výsledku tři body.

Svěřenci trenéra Gaizka Garitana si nespravili chuť po vypadnutí ze Španělského poháru, z nějž je vyřadil klub ze čtvrté ligy Barbastro. Posledním soupeřem, kterého v lize zdolali, byla na jaře právě Mallorca. V dalším kole je čeká Barcelona.

Betis se po marné snaze o postup v Evropské lize utkal se San Sebastianem o šesté místo. Zápas skončil rovněž bezbrankovou remízou a podzimní soupeř pražské Sparty z Evropské ligy zůstal sedmý. Klub ze Sevilly si nicméně připsal dvanáctý zápas v řadě, ve kterém bodoval. I předchozí duel těchto klubů v dubnu skončil stejným výsledkem.

Las Palmas nenavázalo na formu z posledních dvou utkání. S osmnáctým Cádizem zaváhalo a remizovalo 1:1. Cádiz uhrál nerozhodný výsledek počtvrté v řadě a nevyhrál už třináct kol. Skóre otevřel v 7. minutě domácí Pejino, který se prosadil poprvé od března. Těsně před koncem srovnal nejlepší střelec hostů Chris Ramos a připsal si pátou trefu v ročníku. Cádiz se díky remíze posunul na šestnácté místo v tabulce před Sevillu a Celtu Vigo.

Španělská fotbalová liga – 17. kolo:
Almería – Mallorca 0:0
San Sebastian – Betis Sevilla 0:0
Las Palmas - Cádiz 1:1 (7. Pejino - 83. Ramos)
Real Madrid - Villarreal 4:1 (25. Bellingham, 37. Rodrygo, 64. Díaz, 68. Modrič - 54. Moráles)