Podvod! Sotva začne play off a Realu už pomáhají sudí. Lipsko se zlobí kvůli neuznanému gólu

Skandál. Rozhodčí okradli Lipsko o gól. Fotbalisté Lipska a s nimi fanoušci napříč celým Německem se cítí podvedeni kvůli neuznané brance v úterním úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid. Podle televizních záběrů i samotného záložníka Bílého baletu Toniho Kroose se rozčilují oprávněně. Real nakonec díky nádherné trefě Brahima Díaze zvítězil 1:0.

Brahim Díaz z Realu Madrid se raduje z gólu.

„Uběhnou sotva dvě minuty play off Ligy mistrů a rozhodčí už pomáhají Realu Madrid,“ napsal na sociální síti X fanoušek jménem Bes. „Realu trvalo jen dvě minuty, než poprvé podvedl Lipsko,“ přisadil si další příznivec.

Co přesně se na stadionu v Lipsku na začátku zápasu odehrálo? Domácí po rohovém kopu vrátili míč na malé vápno, odkud útočník Benjamin Šeško vstřelil hlavou gól. Asistent zvedl praporek, nicméně situaci posuzoval VAR. Po drahné chvíli hlavní arbitr branku odvolal. Důvod? Ofsajd. Jenže nikoli autora gólu, ale jeho spoluhráče Benjamina Henrichse. Podle videorozhodčího zasáhl do hry tím, že se rukou dotkl brankáře Andreje Lunina. Jenže, zasáhl opravdu aktivně do hry?

„Probírali jsme v kabině, co vlastně sudí pískal. Faul, nebo ofsajd? Nakonec nebylo ani jedno. Předpokládal jsem, že se rozhodčí zmýlili, že gól bude uznán,“ zlobil se po utkání trenéra Lipska Marco Rose. Zapravdu mu dala i hvězda Realu, německý záložník Toni Kroos. „Gól měl platit. Nenacházím žádné argumenty proti,“ pravil Kroos.

Podobný názor mají také rozhodčí, oslovení německými médii. „Gól měl platit, protože hráč aktivně do hry nezasáhl. Otázkou také je, proč se hlavní rozhodčí nešel na situaci znivu podívat,“ řekl serveru deníku Bild bývalý německý arbitr Thorsten Kinhöfer. „Henrichs byl sice v ofsajdu, ale rozhodně nefauloval ani brankáři nebránil. Takže branka měla platit,“ doplnil někdejší bundesligový sudí Lutz Wagner.

První osmifinále nakonec rozhodl zkraje druhého poločasu po parádní individuální akci 24letý španělský záložník Díaz. Domácí žádnou odpověď nenašli. Nicméně hořkost z neuznaného gólu z nich jen tak nevyprchá.