Hlavní obsah

Skvělé gesto Realu Madrid! Liverpoolu vyjádřil respekt a nechal mu zahrát jeho hymnu

16. 3. 2023 9:51

Na hřišti rivalita a mnohdy vyhrocené souboje, po zápase naopak přátelské podání rukou a vyjádření si vzájemného respektu. Příkladně se po parádní osmifinálové bitvě Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpool zachoval právě celek z hlavního města Španělska, který ačkoli loňského finalistu vyřadil, přesto mu po zápase nechal zahrát jeho hymnu „You’ll Never Walk Alone,“. Bílý balet rivalovi oplatil nedávné vstřícné gesto.

Foto: Juan Medina, Reuters

Hráči Liverpoolu děkují fanouškům po zápase s Realem Madrid.

Článek

Ne zrovna obvyklé gesto, které si přesto vysloužilo řadu uznání. Po odvetném zápase na Santiagu Bernabéu si jej nemohl vynachválit ani trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. „Píseň YNWA na Bernabéu? Lidé mi to řekli až po zápase. Každopádně je to opravdu pěkné gesto. Jsme dvě těžké váhy, které se v mezinárodním fotbale potkávají poměrně často," řekl zkušený německý kouč v rozhovoru.

„Je jasné, že se navzájem respektujeme a kdokoli něco takového udělá, tak je to od něj opravdu moc hezké. Real Madrid je skvělý klub a jsme šťastní, že jsme mu mohli čelit," dodal Klopp a uznal, že jeho tým prohrál s lepším soupeřem.

Co se tedy vlastně stalo? Po závěrečném hvizdu a během loučení se s hráči začala stadionem hrát legendární hymna Reds s názvem „You'll Never Walk Alone", kterou zná snad každý fotbalový fanoušek. Na domácím stadionu tradiční věc, ale na soupeřově půdě? Rarita dnešní doby, které tleskalo i tisíce domácích fanoušků.

Španělský velkoklub tímto gestem poctil hostující tým a jejich příznivce za nedávné vstřícné gesto během prvního zápasu na půdě Liverpoolu. Právě v den jeho konání, tj. 21. února, zemřel čestný prezident Realu Madrid legendární Amancio Amaro.

Anglický celek se rozhodl památku třiaosmdesátiletého bývalého fotbalisty poctít symbolickým položením květin k postranní lajně, o což se zapříčinili výkonný ředitel Liverpoolu Billy Horgan a legenda Kenny Dalglish.

Respekt obou mužstev se projevoval i v ochozech. Domácí skupina příznivců například pokřikovala „Liverpool, Liverpool!".

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.

Nejnovější články