Německo - Švýcarsko 3:3Gnabryho patička zařídila Německu alespoň remízu. Ukrajinci si vyšlápli na Španěly

Kolín nad Rýnem

Němečtí fotbalisté remizovali v Lize národů se Švýcarskem 3:3 poté, co museli dvakrát dotahovat manko. Vedení ve skupině A4 po čtvrtých zápasech udrželo Španělsko, přestože prohrálo na Ukrajině 0:1.

Ukrajinec Viktor Cygankov (vlevo) dává gól Španělům.

Německo, za které odehrál jubilejní stý zápas záložník Toni Kroos, nevstoupilo do utkání dobře. Hosté po 26 minutách hry vedli zásluhou Maria Gavranovice a Rema Freulera 2:0. O vyrovnání se zasadila dvojice letních posil londýnské Chelsea: v 28. minutě se prosadil Timo Werner, na něj v 55. minutě navázal Kai Havertz.

Švýcaři zareagovali rychle, dvě minuty po Havertzově gólu pálil přesně podruhé v zápase Gavranovic. Hektickou pětiminutovku však přeci jen ovládli domácí, když po Wernerově přihrávce skóroval efektní patičkou Serge Gnabry. Vyloučení Švýcara Fabiana Schära v nastavení už na výsledek vliv nemělo.

Španělé byli v Kyjevě celý zápas aktivnější, ale nedokázali převahu gólově zúročit. Ukrajině zařídil výhru nad favoritem po individuálním úniku střídající Viktor Cygankov, který byl na hřišti v tu chvíli jen 11 minut. Z premiérového vítězství proti Španělsku se na stadionu radovalo i přes 20 tisíc fanoušků, kteří mohli na tribuny díky zmírnění restrikcí proti šíření koronaviru.

Lucembursko si ve skupině C1 vyšláplo na Černou Horu, kterou porazilo 2:1 a o skóre se právě před dnešního soupeře posunuli do čela tabulky. Utkání rozhodla branka Danela Sinaniho z 86. minuty, po níž následovala v nastavení roztržka, při které sudí vyloučil dva hráče domácí Černé Hory a jednoho z hostujícího výběru.

Reprezentace San Marina se po šesti letech dočkala jiného výsledku než prohry. V utkání skupiny D2 remizovala v Lichtenštejnsku 0:0, což se fotbalistům z rozlohou třetího nejmenšího státu Evropy podařilo naposledy v listopadu 2014 v evropské kvalifikaci s Estonskem.

Fotbalová Liga národů:
Skupina A4:
Německo - Švýcarsko 3:3 (1:2)
Branky: 28. Werner, 55. Havertz, 60. Gnabry - 5. a 57. Gavranovic, 26. Freuler. ČK: 90.+4 Schär (Švýcarsko).
Černá Hora - Lucembursko 1:2 (1:1).
Branky: 34. Ivanovič - 42. Muratovic, 86. Sinani. ČK: 90.+5 M. Jankovič, 90.+6 Simič - 90.+6 Thill.