Rakousko - Francie 1:1Mistři světa Francouzi remizovali v Rakousku a čekají v Lize národů na výhru

Fotbalisté Francie remizovali v 3. kole Ligy národů 1:1 v Rakousku a zůstávají na posledním místě skupiny A1. Úřadující mistři světa ve Vídni dlouho prohrávali po trefě Andrease Weimanna, v 83. minutě ale srovnal střídající Kylian Mbappé. V čele skupiny je nadále Dánsko, ačkoliv prohrálo doma 0:1 s Chorvatskem.

Kylian Mbappé se prosazuje proti rakouské obraně

Weimann poslal Rakousko do vedení v 37. minutě, kdy zužitkoval přesný Laimerův pas před bránu. Útočník druholigového anglického Bristolu zaznamenal v 18. reprezentačním utkání premiérovou trefu.

Mbappé se vrátil do sestavy po absenci v utkání s Chorvatskem a jako střídající hráč zajistil favoritovi alespoň bod. Hvězda Paris St. Germain si v závěru zápasu svým typickým způsobem zaběhla za obranu a střelou na přední tyč nedala brankáři šanci. Francouzi neudrželi ani ve třetím utkání Ligy národů čisté konto a znovu nezvítězili.

Christian Eriksen v zápase proti Chorvatsku

Chorvatsko remizovalo s Dány

Stejně jako Rakousko má čtyři body i Chorvatsko, které zaskočilo dosud stoprocentní Dánsko. Duel rozhodl v 69. minutě pohotovou dorážkou ve skluzu Pašalič.

Slovensko zvítězilo 1:0 v Ázerbájdžánu. O výsledku rozhodl v 81. minutě technickým obstřelem střídající záložník Vladimír Weiss. Jeho tým je ve skupině C3 druhý za Kazachstánem, který remizoval 1:1 s Běloruskem.

Slováci výhrou částečně napravili domácí porážku 0:1 s Kazachstánem, po které byl odvolán trenér Štefan Tarkovič. V Baku tým vedli asistenti Samuel Slovák a Marek Mintál.

Albánie - Izrael 1:2 (1:0)
Branky: 45.+2 Broja z pen. - 57. a 73. Solomon.
Moldavsko - Lotyšsko 2:4 (1:2)
Branky: 5. Nicolaescu z pen., 64. Motpan - 19. a 60. Gutkovskis, 26. a 75. J. Ikaunieks.
Andorra - Lichtenštejnsko 2:1 (0:0)
Branky: 78. Aláez z pen., 82. Rubio - 90.+3 Meier.