ZNÁMKOVÁNÍ: Blýskli se Schick se Staňkem, nejhorší byl Kúdela

Od českých fotbalových reprezentantů to bylo v úterním závěrečném duelu elitní Ligy národů na půdě Švýcarska úplně jiné kafe než v sobotu s Portugalskem. I přes porážku 1:2 podalo několik z nich solidní výkon. Nejlepší známku si v hodnocení Sport.cz vysloužili Schick se Staňkem. Nejslabším článkem byl stoper Ondřej Kúdela.

Patrick Schick (10) právě skóroval, v pokleku Švýcar Nico Elvedi.

Známkuje se jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka. Petr Ševčík hodnocen nebyl, na hřišti strávil méně než 20 minut.

Tomáš Vaclík
Proti Portugalsku propadl, na „domácí“ švýcarské půdě dostal důvěru. Za góly nemohl, ale nechytil nic navíc. Kvůli zranění o půli střídal.
3
Vladimír Coufal
V úvodu dvakrát unikl po pravé straně. Při prvním gólu se nedomluvil s Kúdelou, u hlavičkujícího Freulera byl pozdě. Volejem trefil tyč.
3
David Zima
Dobře si přebíral přebíhající hráče, vyhrával souboje. Zblokoval Embolovi dorážku ze tří metrů. Velkým bonusem je asistence na gól Schicka.
2
Ondřej Kúdela
S Portugalskem byl slabý, v Kybunparku to také nebyla žádná sláva. Na soupeře rychlostně nestačil. Embola při gólu jen stínoval. O půli střídal.
4
Václav Jemelka
Patřil k nejlepším Čechům. V úvodu nebezpečně vystřelil, podporoval mocně ofenzívu. Dostal se k několika centrům, připravil šanci pro Coufala.
2
Tomáš Souček
Zkraje zápasu se prosadil při rohu, bohužel jeho hlavička letěla přímo do míst, kde stál Sommer. Zahodil pokutový kop.
3
Lukáš Kalvach
Zpočátku jistý, pak chyboval před druhým gólem Švýcarů, když vyslal nechtěně autora branky Embola. Podílel se na gólové akci.
3
Václav Černý
Dvacet minut neviditelný, pak se zjevil ve velké šanci. Sommer jeho obstřel levačkou vystihl. V koncovce pak už nebyl cítit.
3
Antonín Barák
Nebyl příliš ve hře, i proto si chodil leckdy pro míče ke stoperům. Ve finální fázi nic významného nevymyslel.
3
Adam Vlkanova
Agilní. Zdravě drzý, sebevědomý. V osmé minutě napřáhl z 20 metrů a trefil břevno. Platný v mezihře, silný v situacích jeden na jednoho.
2
Patrik Schick
Byl to zase ten starý dobrý Schick. Před pauzou snížil pohotově na 1:2. Aktivní v mezihře, nachystal nádherně patičkou šanci Černému, vybojoval penaltu.
1
Jindřich Staněk
Nahradil o půli zraněného Vaclíka, hned se blýsknul fantastickým zákrokem proti hlavičce Embola, která mířila k tyči. Jistý, bezchybný.
1
Milan Havel
Naskočil do hry od začátku druhého poločasu. Poctivý výkon, piloval lajnu, jak je jeho zvykem v Plzni. V ofenzívě nic velkého neukázal.
3
Jan Kuchta
Kouč Šilhavý ho vyslal na trávník, aby zvýšil ofenzívní sílu Čechů. Zpočátku nebyl cítit, pak měl smůlu, když trefil hlavou tyč.
3
Lukáš Provod
Odehrál závěrečnou půlhodinu. Nic nepokazil, ale také se do historie utkání nezapsal ničím zásadním. Zkrátka průměr.