ZNÁMKOVÁNÍ: Češi proti Španělsku: Excelentní Kuchta, výborní byli i další. Nevedlo se jen Matějů

Čeští fotbaloví reprezentanti byli blízko cennému skalpu Španělů, nakonec nedělní duel Ligy národů skončil remízou 2:2. Mužem zápasu byl v Edenu autor druhého českého gólu Jan Kuchta, který navíc přihrál na první branku. V hodnocení Sport.cz si však vysloužili jedničku i jeho další spoluhráči. Nejhorší známkou byla čtyřka, kterou obdržel Aleš Matějů.

Český tým před zápasem fotbalové Ligy národů se Španělskem.

Václav Jurečka nebyl hodnocen, na hřišti strávil méně než 20 minut.

Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Tomáš Vaclík
Na gólový obstřel Gaviho neměl, stejně tak na hlavičku Martíneze. Předvedl fantastický reflex proti dorážce Ferrana Torrese. Dvakrát mu pomohla tyč.
2
David Zima
Spolupráce se šéfem obrany Brabcem mu jde k duhu. Pozičně výborný, v soubojích uplatňoval silové parametry. Skluzem zachránil před Olmem, který se dral do šance.
1
Jakub Brabec
Jistý, spolehlivý, sebevědomý. Výtečně dirigoval defenzivní řadu, vyhrál drtivou většinu soubojů. Snažil se být konstruktivní.
1
Aleš Matějů
Před vyrovnávacím gólem Španělů nedostoupil trestuhodně Gaviho. Při druhém inkasovaném gólu pro změnu neubránil Martíneze.
4
Vladimír Coufal
Výborný výkon. Podílel se významně na bleskovém gólu, když vysekl skvělou kolmici na Kuchtu. V obranné fázi bezchybný.
1
Michal Sadílek
Jeho fyzický fond je snad nevyčerpatelný, jezdil jako pila. Odebíral míče, v soubojích rozdával rány. Někdy zahrál zbytečně na jistotu dozadu.
1
Tomáš Souček
Nebyl tolik vidět, ale pro tým byl obrovsky platný. Četl dobře hru, několikrát předskočil protihráče a získal míč.
1
Jaroslav Zelený
Zachytával náběhy za obranu, dobře zavíral prostory. Nakonec odehrál jen úvodních 24 minut, osudným se mu stal nekontrolovaný pád na záda.
2
Ondřej Lingr
Agilní, jezdil jako pila. V úvodu druhé půle sice obral o míč Carvajala, ve velké šanci bohužel prováhal moment k zakončení.
2
Jakub Pešek
Začal výtečně, zkraje zápasu přivedl Čechy do vedení. Jeho aktivita směrem dopředu ale postupně ustala, soustředil se jen na defenzivu.
2
Jan Kuchta
Jeho druhé jméno je stachanovec. Dřel do úmoru, vybojoval spoustu míčů. Především však byl u všeho podstatného: na první gól přihrál, druhý dal sám mazáckým dloubákem.
1
Jakub Jankto
Naskočil v první půli za zraněného Zeleného. Když už se dostal do rozjetého zápasu, inkasoval koňar od Sarabii, ještě před přestávkou musel ze hřiště.
2
Milan Havel
Nastoupil do druhého poločasu za zraněného Jankta. Jak je jeho zvykem, v obranné činnosti si počínal zodpovědně.
2
Adam Hložek
Na hřišti strávil závěrečnou půlhodinu, do historie zápasu se nezapsal v ofenzivě ničím zásadním.
3
Václav Černý
Sotva po hodině vyběhl na trávník, vymyslel báječnou přihrávku pro Kuchtu, který poslal Česko do vedení. Náskok však Češi neudrželi.