Fotbalisté Marseille vysoko vyhráli, trenér Gattuso poprvé slaví

Fotbalisté Olympique Marseille porazili v 8. kole francouzské ligy nováčka z Le Havru 3:0 a jejich nový trenér Gennaro Gattuso se na třetí pokus dočkal vítězství. Jeho svěřenci vedli i v obou předchozích zápasech s Monakem a Brightonem v Evropské lize, ale náskok pokaždé ztratili. Zápas v Montpellieru byl předčasně ukončen kvůli výtržnostem fanoušků, kteří zranili brankáře hostů.

Hvězda Paris St Germain Kylian Mbappé

Le Havre hraje nejvyšší soutěž po patnáctileté přestávce a venku se mu zatím dařilo, ve třech zápasech ještě neprohrál. Tentokrát ho ale poznamenal hned v úvodu vlastní gól a hned tři minuty nato přidal Aubameyang druhý. Gabonský kanonýr se od letního přestupu z Chelsea v lize trefil poprvé, už dříve dal dvě branky v Evropské lize Ajaxu. Hosté hráli od 40. minuty v deseti, druhou žlutou kartu dostal Ndiaye a jejich prohru v závěru zpečetil Senegalec Sarr.

Lyon poprvé po dlouhé době připomínal tým, který na začátku století získal sedm mistrovských titulů v řadě. S pouhými dvěma body ze sedmi zápasů prožíval nejhorší start do sezony v historii klubu, poslední tři zápasy nedal gól, ale tentokrát proti Lorientu sahal po prvním vítězství. Sice opět prohrával, ale ještě do poločasu stihl tři góly, dva z nich vstřelil bývalý reprezentant Lacazette. Ale po změně stran se opět ukázalo, proč je někdejší postrach soupeřů na dně. Hosté, kteří na tom nejsou o mnoho lépe, dokázali vyrovnat.

Paris St. Germain v minulé sezoně prohrál s Rennes oba zápasy, tentokrát ale rázně ukončil jeho osmizápasovou šňůru bez porážky. Nejlepší střelec Mbappé už ve čtvrtém zápase po sobě vyšel naprázdno, ale už v prvním poločase ho zastoupili Portugalec Vitinha a Maročan Hakimí a třetí gól přidal minutu po příchodu na hřiště střídající Kolo Muani.

Zápas Montpellieru s Clermontem byl za stavu 4:2 pro domácí ukončen. V nastaveném čase explodoval dělobuch blízko brankáře Diawa. Senegalský gólman opustil hřiště na nosítkách, zápas byl přerušen a poté ukončen. Výtržníka bezpečnostní služba identifikovala.

Francouzská fotbalová liga - 8. kolo:
Marseille - Le Havre 3:0 (18. vlastní Sangante, 21. Aubameyang, 84. Sarr),
Brest - Toulouse 1:1 (90.+3 Satriano - 27. Magri),
Lyon - Lorient 3:3 (22. a 40. z pen. Lacazette, 21. Nuamah - 16. a 54. Kroupi, 79. Yongwa)
Montpellier - Clermont za stavu 4:2 předčasně ukončeno kvůli výtržnostem diváků
Lens - Lille 1:1 (70. Machado - 45.+2 Andre),
Rennes - Paris St. Germain 1:3 (56. Gúirí - 32. Vitinha, 36. Hakimí, 58. Kolo Muani).