Mbappé dvěma góly pomohl PSG k první ligové výhře v sezoně

Fotbalový útočník Kylian Mbappé dvěma góly do sítě Lens pomohl Paris Saint-Germain k první výhře v novém ročníku francouzské ligy. Úřadující mistři ve 3. kole doma zvítězili 3:1.

Mbappé dvěma góly pomohl PSG k první ligové výhře v sezoně.

První gól utkání a svůj první soutěžní gól v dresu PSG vstřelil v závěru úvodního poločasu Asensio. Letní posila z Realu Madrid se prosadila umístěnou střelou zpoza vápna. V sedmé minutě druhého poločasu se poprvé v zápase trefil Mbappé. Král střelců uplynulého ročníku Ligue 1 si po rušném letním přestupovém období proti Lens odbyl ligovou premiéru v základní sestavě. Francouzský mistr světa z roku 2018 pak v 90. minutě se štěstím přidal svou druhou branku a stvrdil tak výhru PSG. V nastavení za hosty už pouze snížil Guilavogui.

Pařížané se v tabulce posunuli na čtvrté místo s pěti body ze tří zápasů, zatímco Lens, které v minulém ročníku skončilo druhé o bod právě za PSG, zahájilo novou sezonu jediným bodem z úvodních tří zápasů.

Marseille porazilo doma Brest 2:0 a ukončilo stoprocentně úspěšný start hostů do nové sezony. Už po čtyřech minutách se prosadil Mbemba z volného přímého kopu. Domácí obránce Clauss poté z brankové čáry vykopl střelu Le Douarona a zachránil svému týmu čisté konto. V druhém poločase pojistil tříbodový zisk Olympique Sarr.

Francouzská fotbalová liga - 3. kolo:
Marseille - Brest 2:0 (4. Mbemba, 65. Sarr)
Paris St. Germain - Lens 3:1 (52. a 90. Mbappé, 45. Asensio - 90.+4 Guilavogui).