PSG - Štrasburk 2:1Mbappé rozhodl z penalty v nastavení o výhře PSG nad Štrasburkem

Fotbalisté Paris St. Germain v prvním ligovém utkání po mistrovství světa udolali doma 2:1 Štrasburk. Obhájci titulu přitom hráli od 63. minuty v oslabení bez vyloučeného Neymara, v páté minutě nastavení ale rozhodl z penalty Kylian Mbappé.

Útočník Paris St Germain Kylian Mbappé během utkání se Štrasburkem.

Lídr francouzské ligy vedl od 14. minuty, kdy se prosadil Marquinhos. Stejný hráč si ale krátce po pauze vstřelil vlastní gól a o chvíli později dostal Neymar po nafilmovaném pádu druhou žlutou kartu.

Pařížané, kteří si museli poradit bez hvězdného Lionela Messiho, si ale nakonec připsali sedmou soutěžní výhru v řadě. Mbappé byl v závěru faulován v pokutovém území a sám proměnil nařízený pokutový kop. Třináctou ligovou trefou si upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže.

PSG zůstává v čele tabulky o osm bodů před Lens, které má zápas k dobru.

Francouzská fotbalová liga - 16. kolo:
Ajaccio - Angers 1:0 (40. Belailí z pen.)
Troyes - Nantes 0:0
Auxerre - Monako 2:3 (30. Niang z pen., 69. vlastní Fofana - 59. a 85. Ben Seghir, 45.+3 Ben Yedder z pen.)
Clermont - Lille 0:2 (68. Gomes z pen., 90.+4 Bayo)
Brest - Lyon 2:4 (29. Pereira Lage, 72. Mounié - 21. Caqueret, 32. Cherki, 35. Lacazette z pen., 49. Tete)
Paris St. Germain - Štrasburk 2:1 (14. Marquinhos, 90.+5 Mbappé z pen. - 51. vlastní Marquinhos).