Česko - Albánie 4:0Čtyřgólová nadílka! Lvíčata se v kvalifikaci ME vypořádala s dalším soupeřem

České Budějovice

Čeští fotbalisté do 21 let porazili doma v kvalifikaci o mistrovství Evropy Albánii 4:0. Po čtvrtečním vítězství 1:0 nad Slovinskem jsou Lvíčata po dvou zápasech skupiny G stoprocentní.

Tomáš Ostrák (vpravo) se raduje z úvodní trefy v utkání o postup na mistrovství Evropy 2023 fotbalistů do 21 let mezi Českem a Albánií.

Zatímco v úvodním kvalifikačním duelu svěřenci trenéra Jana Suchopárka rozhodli až v 89. minutě, proti Albánii nepřipustili drama. Tři branky vstřelili v prvním poločase. Postupně se trefili Tomáš Ostrák, Daniel Fila a Kryštof Daněk. Hosté od 71. minuty dohrávali bez vyloučeného Maria Mitaje. Konečný výsledek stanovil v 83. minutě střídající Pavel Šulc.

Češi výborně vstoupili do zápasu a v rozmezí šesté až 13. minuty dvakrát skórovali, přičemž v obou případech k tomu výrazně přispěl brankář Alia. Nejprve mu z rukavic vypadl míč po Karabcově přihrávce, načež ho důsledný Ostrák dorazil do sítě. Poté Alia vyrazil před sebe Karabcovu přízemní střelu z vápna a Fila zvýšil na 2:0.

Zleva Filip Kaloč a Ernest Muci z Albánie.

Poté si albánský gólman poradil s Ostrákovým zakončením, Vitík i Daněk mířili mimo. V 32. minutě Fila elegantní patičkou přihrál v šestnáctce Daňkovi, který se nemýlil. Po změně stran se domácím dlouho nepodařilo přidat čtvrtý zásah. Šulc se v 61. minutě neprosadil nadvakrát, následně neuspěl ani Fila.

V hlavičkovém souboji (zleva) Ernest Muci z Albánie a Adam Gabriel.

V 71. minutě dostal Mitaj druhou žlutou kartu. O 12 minut později se diváci na Střeleckém ostrově dočkali čtvrté branky. Střídající Patrák po dvou minutách na hřišti přihrál Šulcovi, který přesně zakončil k tyči. V závěru neproměnil dvě šance Gabriel, mezi střelce se nezapsal ani Beran.

Dalšími českými soupeři ve skupině jsou Andorra, Anglie a Kosovo. Na závěrečný turnaj přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst, zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž.

Čeští mladíci děkují po utkání v Českých Budějovicích za podporu divákům.

Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let v Českých Budějovicích o postup na mistrovství Evropy 2023:
Česko - Albánie 4:0 (3:0)
Branky: 6. Ostrák, 13. Fila, 32. Daněk, 83. Šulc. Rozhodčí: Weinberger - Kolbitsch, Teleková (všichni Rak.). ŽK: Šulc - Pellumbi, Mitaj. ČK: 71. Mitaj (Albánie). Diváci: 1784.
Česko: Kovář - Gabriel, Vitík, Donát, Fukala - Solil (59. Beran), Kaloč (46. Červ) - Ostrák, Karabec (59. Šulc), Daněk (81. Patrák) - Fila (73. Sejk). Trenér: Suchopárek.
Albánie: Alia - Ismailgeci, Pellumbi, Selmani, Mitaj - Marku, Muci (64. Vangjeli), Celhaka (77. Mehmeti) - Lakti (64. Prengaj), Karrica (46. Nikqi) - Gjata (35. Coba). Trenér: Bushi.
Andorra - Slovinsko 0:1 (0:0).