Fotbalisté Paraguaye porazili v kvalifikaci MS doma i Venezuelu

ASUNCIÓN

Fotbalisté Paraguaye zvítězili v jihoamerické kvalifikaci mistrovství světa 2:0 nad Venezuelou a pojistili si první místo v tabulce, kterou vedou o pět bodů před Brazílií. Pětinásobní mistři světa mohou ztrátu snížit ve středečním utkání s Bolívií.

Paraguay, která míří za čtvrtou účastí na světovém šampionátu po sobě, rozhodla úterní zápas už v prvním poločase. V 28. minutě otevřel skóre záložník Cristian Riveros a těsně před pauzou přidal druhý gól dortmundský útočník Nelson Valdez. Paraguay vyhrála i čtvrtý domácí zápas v kvalifikaci.

Venezuela, která se jako jediná z jihoamerických týmů ještě nikdy neprobojovala na závěrečný turnaj MS, prohrála potřetí za sebou a v desetičlenné tabulce je osmá.

Paraguay - Venezuela 2:0 (2:0)
Branky: 28. Riveros, 45. Nelson Valdez. Diváci: 40.000.