Hlavní obsah

Zraněný Robben spoléhá na léčitele, do Afriky odcestuje

8. 6. 2010 10:41

Nizozemský fotbalista Arjen Robben věří, že se stihne do začátku světového šampionátu v Jižní Africe uzdravit ze zranění stehenního svalu, které utrpěl v sobotním přípravném duelu s Maďarskem (6:1). Záložník Bayernu Mnichov přitom spoléhá na umění respektovaného sedmasedmdesátiletého léčitele Dicka van Toorna, který mu pomohl už před dvěma lety při působení v Realu Madrid.

Foto: Michael Kooren, Reuters

Nizozemští spoluhráči se sklánějí nad Arjenem Robbenem, který si v závěru přípravy s Maďary nešťastně poranil sval a hrozí mu, že přijde o MS.

Článek

"Opravdu mu věřím," prohlásil Robben na adresu uznávaného léčitele, s nímž spolupracuje již delší dobu. Van Toorn hvězdného středopolaře léčil ze svalového zranění před dvěma lety, kdy ještě oblékal dres Realu. Robben se tehdy vrátil na hřiště už po třech týdnech, přestože podle původních odhadů měl chybět dvakrát delší dobu.

Jeden z pilířů nizozemské sestavy se po sobotním nešťastném incidentu, kdy si při snaze o patičku natáhl stehenní sval, v neděli podrobil v Rotterdamu důkladnému vyšetření. Nyní se pod Van Toornovým vedením začal intenzivně věnovat rehabilitačním procedurám.

"Je tam malá trhlinka ve stehenním svalu na levé noze, kde jsem byl zraněný už v minulosti. Konzervativní léčba svalu by si vyžádala čtyři až šest týdnů, a tak jsou potřeba další léčebné možnosti. Procedury jsou nepříjemné, ale děláme vše pro to, abych byl fit," prohlásil Robben.

Věří, že za týmem na šampionát každopádně odletí. "Je téměř jisté, že odcestuji do Jižní Afriky, ale teď nemůžu říci, zda to bude za čtyři dny nebo za týden. Uvidíme, jak dokážeme urychlit léčebný proces," uvedl Robben, kterého potěšila důvěra kouče Berta van Marwijka. "Jsem rád, že mi dal čas na uzdravení a nepovolal místo mě náhradníka," dodal Robben.

První zápas na šampionátu čeká Nizozemce za týden, kdy se utkají s Dánskem.

Reklama

Související témata: