Fotbalisté Argentiny vyhráli v kvalifikaci MS i potřetí

Fotbalisté Argentiny porazili 1:0 Paraguay a vyhráli i třetí zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Zaváhala naopak Brazílie, která doma pouze remizovala 1:1 s Venezuelou.

Argentinský kapitán Leo Messi.

O výhře úřadujících světových šampionů v Buenos Aires rozhodl brankou ve třetí minutě Nicolás Otamendi. Po přestávce se na hřiště dostal i hvězdný Lionel Messi, který při návratu po zranění dvakrát trefil tyč.

Argentinci v kvalifikaci jako jediní ještě nezaváhali a navíc i ve třetím utkání udrželi čisté konto. Na prvním místě tabulky má výběr trenéra Lionela Scaloniho náskok dvou bodů před Brazílií.

„Kanárci“ v Cuiabě vedli díky brance Gabriela, ale pět minut před koncem srovnal Eduard Bello. Brazilci poprvé ve vzájemných zápasech nedokázali doma Venezuelu porazit.

Ekvádor, který do kvalifikace vstoupil s tříbodovým odečtem za falšování dokumentů, vyhrál 2:1 v Bolívii. Gólem k vítězství přispěl Kendry Páez, jenž se díky tomu stal nejmladším střelcem v historii jihoamerické kvalifikace.

Záložník Independiente del Valle ve věku 16 let a šesti měsíců překonal rekord Gustava Neffa z Paraguaye, jenž v roce 1989 rovněž proti Ekvádoru skóroval ve věku 17 let a 10 měsíců.

Kvalifikace MS 2026 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:
Argentina - Paraguay 1:0 (1:0)
Branka: 3. Otamendi.
Chile - Peru 2:0 (0:0)
Branky: 74. Valdés, 90.+1 vlastní López.
Brazílie - Venezuela 1:1 (0:0)
Branky: 50. Gabriel - 85. Bello.
Kolumbie - Uruguay 2:2 (1:0)
Branky: 35. J. Rodríguez, 52. Uribe - 47. Olivera, 90.+1 Núňez z pen. ČK: 87. Vargas (Kol.).
Bolívie - Ekvádor 1:2 (0:1)
Branky: 83. Ramallo - 45. Páez, 90.+6 K. Rodríguez.