Hlavní obsah

Polské nominaci na MS v Kataru vévodí hvězdný kanonýr Lewandowski

10. 11. 2022 16:46

Hvězdný kanonýr Barcelony Robert Lewandowski podle očekávání vévodí polské nominaci na mistrovství světa v Kataru, kterou dnes oznámil trenér Czeslaw Michniewicz. V šestadvacetičlenném kádru nescházejí ani další zkušené opory brankář Wojciech Szczesny, obránce Kamil Glik či záložníci Piotr Zieliňski a Grzegorz Krychowiak. Jedenáct hráčů působí v italské lize.

Podívejte se na hotely, ve kterých budou bydlet fotbalisti na MS v Kataru.Video: Reuters

 
Článek

Místo nezbylo například na obránce Arkadiusze Recu ze Spezie, záložníky Mateusze Klicha z Leedsu a Karola Linettyho z FC Turín nebo útočníky Adama Buksu z Lens a Dawida Kownackého z Düsseldorfu.

Poláci se ve skupině C utkají postupně s Mexikem, Saúdskou Arábií a Argentinou. Ještě před odletem do Kataru je ve Varšavě čeká závěrečná příprava s Chile.

Prohlédněte si stadion Lusail, kde se bude konat finále fotbalového šampionátu v KataruVideo: Reuters

Konečná nominace Polska na MS:
Brankáři: Wojciech Szczesny (Juventus/It.), Lukasz Skorupski (Boloňa/It.), Bartlomiej Dragowski.
Obránci: Jakub Kiwior (oba Spezia/It.), Jan Bednarek, Matty Cash (oba Aston Villa/Angl.), Kamil Glik (Benevento/It.), Robert Gumny (Augsburg/Něm.), Artur Jedrzejczyk (Legia Varšava), Mateusz Wieteska (Clermont/Fr.), Bartosz Bereszyňski (Sampdoria Janov/It.), Nicola Zalewski (AS Řím/It.).
Záložníci: Krystian Bielik (Birmingham/Angl.), Przemyslaw Frankowski (Lens/Fr.), Kamil Grosicki (Štětín), Grzegorz Krychowiak (Aš-Šabáb/Saúd. Ar.), Jakub Kamiňski (Wolfsburg/Něm.), Michal Skóraš (Poznaň), Damian Szymaňski (AEK Atény/Řec.), Sebastian Szymaňski (Feyenoord/Niz.), Piotr Zieliňski (Neapol/It.), Szymon Žurkowski (Fiorentina/It.).
Útočníci: Robert Lewandowski (FC Barcelona/Šp.), Arkadiusz Milik (Juventus/It.), Krzysztof Piatek (Salernitana/It.), Karol Šwiderski (Charlotte/USA)

Reklama

  4 : 1 Brazílie - Korea 4 : 1 dohráno
20221205T20 : 00:00+0100
Brazílie vs. Korea
Brazílie vs. Korea
Brazílie
Korea
  1 : 1 pk Japonsko - Chorvatsko 1 : 1 pk   dohráno
20221205T16 : 00:00+0100
Japonsko vs. Chorvatsko
Japonsko vs. Chorvatsko
Japonsko
Chorvatsko
  Maroko - Španělsko zítra 16 : 00
20221206T16 : 00:00+0100
Maroko vs. Španělsko
Maroko vs. Španělsko
Maroko
Španělsko
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?