Článek
Už počtvrté zažil, že s parťáky v prvním zápase na turnaji namlsal fanoušky výhrou, aby je v tom druhém zklamal remízou. Poprvé na Euru před šesti lety, kdy po triumfu nad Chorvatskem tehdy ještě z lavičky sledoval plichtu 0:0 se Skotskem.
Podruhé na MS v Kataru přispěl gólem k vysoké výhře nad Íránem 6:2, aby Albion následně remizoval s USA opět bez branek. A to samé zažil před dvěma lety na ME. Po výhře nad Srbskem 1:0 přišla plichta s Dánskem 1:1. Nyní se vše zopakovalo na probíhajícím MS, po výhře nad Chorvatskem 4:2 následovala remíza 0:0 s Ghanou.
„Pořád se opakuje stejný scénář. Na úvod předvedeme solidní výkon a vyhrajeme. A pak přijde druhý zápas, a soupeř nás trochu znechutí svou defenzivní taktikou. Je to jako takový náš syndrom druhého zápasu. Je to hodně frustrující,“ upozornil Jude Bellingham na prokletí Albionu.
„Ale Ghanu je potřeba ocenit. Dosáhli přesně toho, s čím do zápasu šli. Nám se nepodařilo na jejich obranu vyzrát, i když jsme měli převahu v držení míče, měli spoustu rohů nebo střel z dálky. Ve fotbale se tohle občas může stát,“ prohlásil Bellingham.
MS ve fotbale 2026
Třiadvacáté mistrovství světa ve fotbale se koná od 11. června do 19. července 2026. Poprvé v historii ho hostí tři země - USA, Kanada a Mexiko. Titul světových šampionů obhajuje Argentina, po 20 letech se turnaje účastní také Česko.
Právě on získal ocenění pro nejlepšího hráče zápasu, ale prý si ho nezasloužil. „Jsem vděčný všem, kteří pro mě hlasovali, ale asi by ocenění měl dostat některý z hráčů Ghany, kteří bránili fakt skvěle. Já měl pár dobrých momentů, ale bylo těžké se dostat do hry,“ připustil 22letý reprezentant.
Hvězda Realu Madrid si připsala svůj jubilejní 50. start za národní tým, čímž vytvořila nový rekord. Padesát zápasů za Anglii zvládl jako nejmladší v historii národního týmu. Ve skupině teď Tři lvy čeká už vyřazená Panama.










