Polsko - Argentina 0:2SESTŘIH: Messi selhal, ale Argentina slaví postup! Poláci neměli nárok, zachránilo je skóre

46. Mac Allister 0 : 1
67. Álvarez 0 : 2

I když hvězdný Lionel Messi nedal penaltu, fotbalisté Argentiny porazili v závěrečném zápase ve skupině C Polsko 2:0, čím odvrátili hrozbu vyřazení a zajistili si dokonce postup z prvního místa. V osmifinále se tak utkají s Austrálií. Postupují nakonec i Poláci, kteří mají o gól lepší skóre než ve skuopině třetí Mexiko, které získalo shodně 4 body.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih zápasu MS Polsko - ArgentinaVideo: Česká televize

Argentinci na turnaji v Kataru na úvod nečekaně podlehli Saúdské Arábii, ale následně si připsali dvě výhry 2:0. Vítězové posledního jihoamerického mistrovství postoupili na světovém šampionátu do vyřazovací fáze popáté za sebou a v osmifinále si v sobotu zahrají s Austrálií. Poláci díky o gól lepšímu skóre než Mexiko poprvé od roku 1986 prošli na MS do play off a v neděli je čeká souboj s obhájcem zlata Francií.

Argentinský trenér Scaloni udělal oproti minulému utkání čtyři změny v sestavě. Kapitán Messi si připsal 22. start na mistrovství světa a stal se národním rekordmanem. Osamostatnil se před legendárním Maradonou.

Úřadující jihoameričtí šampioni potřebovali zvítězit a od začátku byli mnohem aktivnější než Poláci, kterým k jistotě osmifinále stačila remíza. Jako první zahrozil Messi, jeho střelu ale v 11. minutě vyrazil Szczesny. Další dvě šance měl favorit ve 28. minutě. Álvarezův nepříliš povedený pokus zastavil polský gólman a vzápětí Acuňa mířil těsně vedle.

Argentinec Lionel Messi během zápasu s Polskem.

Ve 33. minutě se neprosadil ani Di María. Za chvíli Szczesny vychytal Álvareze, následně ale polský gólman zasáhl rukou do hlavy Messiho a sudí Makkelie po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu.

Argentinský kapitán ale v 39. minutě pokutový kop neproměnil a nechal vyniknout Szczesného. Messi nenavázal na proměněnou penaltu z úvodního duelu ve skupině při prohře 1:2 se Saúdskou Arábií a třetí gól na turnaji v Kataru nepřidal.

Fanynka Argentiny během zápasu s Polskem.

Szczesny zlikvidoval pokutový kop i v minulém utkání se Saúdskou Arábií a stal se teprve druhým gólmanem, který na mistrovství světa zneškodnil penaltu poté, co ji faulem zavinil. Brankář Juventusu se překonával a jen v úvodním dějství měl devět zákroků. Neuspěl proti němu ani ve 43. minutě Álvarez.

Po 54 sekundách druhé půle už ale aktivní Argentinci otevřeli skóre. Po Molinově centru z pravé strany se přízemní střelou s pomocí tyče prosadil Mac Allister a oslavil premiérovou branku za reprezentaci. Poláci na turnaji v Kataru poprvé inkasovali.

Poláci poprvé vystřelili až v 50. minutě. Na centr z přímého kopu si naskočil Glik a hlavičkoval jen kousek vedle. Jinak ale měli dál navrch Argentinci. V 67. minutě přistrčil míč do vápna Fernández, Álvarez se obtočil kolem protihráče a zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu.

Dvaadvacetiletý hráč Manchesteru City mohl za chvíli zvýšit už na 3:0, ale zamířil jen do boční sítě. V 86. minutě v samostatném úniku selhal i Lautaro Martínez a už v nastavení neuspěl ani další střídající hráč Tagliafico.

Argentina prohrála jediné z posledních 39 utkání. Poláci, kteří budou v nadcházející evropské kvalifikaci soupeřem českého celku, utrpěli porážku a inkasovali poprvé po čtyřech duelech, i tak ale mohli slavit postup.

Mistrovství světa ve fotbale v Kataru - skupina C (Dauhá, 974):
Polsko - Argentina 0:2 (0:0)
Branky: 46. Mac Allister, 67. Álvarez. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, De Vries - Van Boekel (video, všichni Niz.). ŽK: Krychowiak - Acuňa. Diváci: 44.089.
Polsko: Szczesny - Cash, Glik, Kiwior, Bereszyňski (72. Jedrzejczyk) - Krychowiak (83. Piatek), Bielik (62. D. Szymaňski) - Zieliňski, Šwiderski (46. Skóraš), Frankowski (46. Kamiňski) - Lewandowski. Trenér: Michniewicz.
Argentina: E. Martínez - Molina, Romero, Otamendi, Acuňa (59. Tagliafico) - De Paul, Fernández (79. Pezzella), Mac Allister (83. Almada) - Di María (59. Paredes), Messi, Álvarez (79. Lautaro Martínez). Trenér: Scaloni.