Hlavní obsah

Nejlepší pocit v životě, zářil hrdina West Hamu. Za Součka s Coufalem je obrovsky šťastný, nevyhnul se slzám

Splněný sen každého, kdo kdy kopl do míče. Křídelník West Hamu Jarrod Bowen na pražské finále Konferenční ligy proti Fiorentině nikdy nezapomene, rozhodl jej totiž vítěznou brankou. A ještě k tomu v 90. minutě. „Je to nejkrásnější moment mé kariéry, nejlepší pocit, jaký jsem v životě zažil,“ neskrýval štěstí 26letý Angličan, jenž během pozápasového setkání s médii chvilkami jen těžko hledal slova, kterými by své emoce popsal. Naprosto pochopitelně...

Největší úspěch kariéry a pohádka, tak popisuje vítězství v Konferenční lize Tomáš Souček. Slavil i v mixzoněVideo: Sport.cz

 
Článek
Fotogalerie

„Nemohu tomu uvěřit, připadá mi to úplně nereálné. Jsem jen obyčejný kluk z Leominsteru. Ani v nejdivočejších snech jsem si nedokázal představit, že budu někdy hrát Premier League a získám zlatou medaili z evropského poháru. Nebo vůbec, že tu s vámi budu takhle mluvit," pokračoval neustále se smějící Bowen. „Nedokáži popsat, jak moc jsem šťastný. Už i rodina mi říkala, abych si uvědomil, že jsem dal gól v poslední minutě finále. Čekal jsem, že slzy v očích budu mít jen já, ale brečel dokonce i můj bratr. Nevím, co víc by mělo ukázat, o jak silný okamžik se jedná," dodal.

Radost neskrývali nejen Bowenovi nejbližší, ale pochopitelně i jeho spoluhráči. Obzvlášť pak reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, kteří v Edenu zavzpomínali na své dřívější působení ve Slavii a ve svém bývalém domově získali prestižní trofej. Tak, jak po celou sezonu plánovali... „Všechno bylo nachystáno, aby se nám to povedlo," glosoval Bowen pro českou dvojici více než příznivou lokaci finálového duelu. „Jsem za ně oba obrovsky šťastný. Bylo na nich znát, jak moc je to pro ně důležité."

Hrdina finále ale nezapomněl ani na fanoušky, jichž do Prahy dorazilo několik desítek tisíc, ačkoliv klub dostal k dispozici pouze necelou pětitisícovku lístků. „Viděl jsem na Instagramu, kolik jich přijelo, co to pro ně znamená. Když jsem dal gól přímo před tribunou s našimi příznivci, myslel jsem si, že se rozpláču," upřímně přiznal Bowen.

A právě on bude hlavní postavou i pozápasových oslav, které se zajisté potáhnou nejen do ranních hodin, ale i dalších dní. „Tahle párty bude blázinec. Je to snad první finále, které jsem kdy hrál. Takovéto pocity nezažíváte moc často," uzavřel.

Reklama