Německo - Belgie 2:3Belgičtí fotbalisté po 69 letech porazili Německo

Belgičtí fotbalisté poprvé od roku 1954 vyhráli nad Německem. V přípravném utkání v Kolíně nad Rýnem zvítězili nad pořadatelskou zemí nejbližšího evropského šampionátu 3:2.

Belgičan Romelu Lukaku se raduje z gólu proti Německu.

Belgie v duelu německých trenérů Hansiho Flicka a Domenica Tedesca vedla už v 9. minutě 2:0. Druhý gól hostů vstřelil útočník Romelu Lukaku, který v pátek při Tedescově debutu zařídil hattrickem kvalifikační vítězství 3:0 ve Švédsku.

Z penalty pak snížil Niclas Füllkrug, jenž se v šestém reprezentačním startu trefil pošesté. V druhé půli přidaly oba celky ještě po jedné brance.

Němci v sobotu v prvním utkání od prosincového vyřazení v základní skupině mistrovství světa v Kataru porazili Peru 2:0. Jakožto pořadatel mistrovství Evropy 2024 kvalifikaci hrát nemusejí.

Přípravná fotbalová utkání:
Jerevan: Arménie - Kypr 2:2 (0:1)
Branky: 51. a 59. Ranos - 43. Karo, 83. Christofi. ČK: 89. Artymatas (Kypr).
Kolín n. R.: Německo - Belgie 2:3 (1:2)
Branky: 44. Füllkrug z pen., 87. Gnabry - 6. Carrasco, 19. Lukaku, 78. De Bruyne.