Bývalý sparťan byl při chuti! Nečekaně zaskočil i vlastního brankáře

Hodně zvláštní zápas má za sebou bývalý sparťanský hráč David Moberg Karlsson. Osmadvacetiletý Švéd hrající za japonskou Urawu v rámci skupinových bojů asijské Ligy mistrů sice vstřelil soupeři branku, o minutu později však zamířil i do vlastní sítě. Výhře japonského celku nad singapurským Lionem City to přesto nezabránilo.

Bývalý sparťanský hráč David Moberg Karlsson.

Karlsson na konci loňského roku po třech letech opustil pražskou Spartu a vydal se směrem do Japonska. V Asii našel nové působiště v podobě Urawy, kvůli zdravotním problémům se však poprvé do akce dostal až 18. března, přesto jeho premiéra ihned přinesla přesnou trefu do branky Iwaty. Švéd se navíc prosadil i v dalším soutěžním duelu, posléze se trefil v asijské Lize mistrů.

V základní skupině narazila Urawa na singapurský Lion City, který nakonec prohrál poměrem 1:4. Velkou měrou se na výsledku podepsal již zmíněný Karlsson, který se postaral hned o dvě branky. Nejprve ve 42. minutě dokázal zpoza pokutového území zamířit přesně k levé tyči, o minutu později však nepovedenou malou domů zaskočil svého brankáře, který na míč nedosáhl a ten tak skončil v brance japonského celku.

Bývalý sparťan tak během 59 vteřin stihl přesně zamířit do obou branek. Negativní počin švédského ofenzivního hráče se však na vítězství nepodepsal, Urawa díky výhře 4:1 dokázala získat první tři body do tabulky. V dalším zápasem, který se konal o tři dny později, pro změnu Urawa porazila čínský Shandong 5:0. Tentokráte se Karlsson do zápasu nepodíval.