Hlavní obsah

Derby nanečisto? 6:0 pro Slavii!

28. 2. 2022 13:24

Nedělní derby v Edenu už pomalu začne elektrizovat fanoušky nesmiřitelných rivalů. O víkendu byla předehrou klání dorosteneckých fotbalistů v Xaverově. Zatímco sedmnáctky se rozešly smírně 1:1, zápas týmů do 19 let přinesl senzační výsledek. Slavia rozdrtila Spartu 6:0!

Foto: slavia.cz

Dorostenecké derby jasně ovládla Slavia.Foto: slavia.cz

Článek

Týden před válkou v Edenu symbolická předehra, jakési derby nanečisto. Sešívaní nedali rivalovi šanci. Již o poločase vedli 4:0, nakonec nasázeli soupeři šest gólů.

„Už na podzim jsme si dokázali, že máme větší herní kvalitu a potenciál než Sparta. Přes zimu jsme posunuli další hráče z U17 a ti dodali naší hře ještě větší sílu. Výhra v derby je pro nás úspěchem i vzhledem k tomu, že Sparta byla v průměru o rok starší a přijela jako vedoucí tým soutěže," dme se na klubovém webu pýchou Milan Titěra, hlavní trenér U19.

Ale přece jen, ovládnout derby výsledkem 6:0...

Foto: slavia.cz

Dorostenecké derby jasně ovládla Slavia.Foto: slavia.cz

„Občas se v derby i takové divoké výsledky objeví. Tentokrát to dopadlo pro nás. Soupeř měl šance korigovat výsledek, ale díky výbornému výkonu našeho gólmana jsme udrželi čisté konto. Příliš časté to nebývá," usmívá se kouč sešívaných.

Většina z šesti tref navíc stála za vidění. "Každý gól v derby měl svoji krásu a důležitost pro tým i sebevědomí hráče," libuje si Titěra.

Reklama

Související témata: