Izrael - Brazílie 3:2 PPFotbalisté Brazílie vypadli na MS hráčů do 20 let ve čtvrtfinále

Fotbalisté Izraele nečekaně postoupili do semifinále mistrovství světa hráčů do 20 let v Argentině. Debutanti na turnaji v dnešním čtvrtfinále porazili 3:2 po prodloužení jihoamerickou velmoc Brazílii.

Izraelcům se podařilo dvakrát srovnat skóre, z 0:1 v druhém poločase a z 1:2 na začátku prodloužení. V závěru první části nastavení poslal Dor Turgeman poprvé v utkání Izrael do vedení, které mohli v druhé patnáctiminutovce jeho spoluhráči ještě zvýšit, ale neproměnili dvě penalty. Výsledek ale outsider udržel a v semifinále se střetne s vítězem zápasu USA - Uruguay.

Izrael si premiérový start na MS dvacítek vybojoval loni díky postupu do semifinále mistrovství Evropy hráčů do 19 let, kde podlehl až ve finále Anglii. Šampionát se měl původně konat v Indonésii, ale kvůli odporu tamních konzervativních muslimů právě proti účasti Izraele jí FIFA koncem března pořadatelství odebrala a přesunula turnaj do Argentiny.